Ersay Üner Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 12 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ersay Üner Biyografisi


  Ersay Üner Hayatı


  Ersay Üner Söz yazarı ve besteci kimliğiyle adından sıkça söz ettirmeye başlayan ersay muhteşem şarkıların sahibidir.Ersay Üner Şimdiye kadar Demet Akalına 20 şarkı veren Ünerin, müzik piyasasındaki pek çok şarkıcıda 100e yakın söz ve bestesi var. Sibel Can, Ebru Gündeş, Kutsi, Seda Sayan ve Nalan bu isimlerden bazıları. Demet Akalının Mucize albümünde İki Kelime isimli şarkıyı seslendiren Üner, kendi albümünün çalışmalarına hızla devam ediyor.

  Ersay Üner, Konya doğumlu. Annesi ev kadını, babası devlet memuru ve müzisyen. Üner, müzisyenlik yeteneğini babasından aldığını düşünüyor. Müzik yapmayı, ailesi istememesine rağmen küçük yaşlarında kafasına koydu. İlk deneyimlerini düğün salonları ve okulların gençlik şölenlerinde şarkı söyleyip klavye çalarak yaşadı.

  Ersay Üner Lise eğitimi için İstanbula geldi. Otogardan iner inmez ilk iş Taksim Tüneldeki müzik mağazalarının yolunu tuttu. Bu dükkanlardan birinde satış elemanı olarak çalışmaya başladı. İşi sayesinde zamanla müzik camiasından insanlarla tanıştı, gece kulüplerinde çalıştı. Bu arada İnşaat Teknik Lisesini yarım bıraktı.

  Ersay Üner Zaman içinde bas gitar, çello, vurmalı çalgılar, ney gibi pek çok müzik aleti çalmayı öğrendi. Askerlik sonrası çeşitli mekanlarda çalışmaya devam etti.

  [​IMG]