Erol Gedik

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 20 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. Erol Gedik kimdir,Erol Gedik biyografi,Küçük Sırlar Kayhan kim

  [​IMG]

  Oyuncu Erol Gedik; 24 Eylül 1980 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Tenis Antrenörlük Bölümünden mezun oldu.
  Üniversite yıllarında aralarında kite board, snow board, wake board ve dövüş sporları gibi extreme sporlarla yakından ilgilendi.

  Ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmazın dikkatini çekti ve Gaye Sökmenle tanışmasını sağladı. Kısa süre sonra macera tutkusu onu dünyanın farklı ülkelerini gezmek için avrupa turuna çıkardı.
  Mayıs 2009 askerliğini tamamladı, tekrar bağlı olduğu Gaye Sökmen Ajansına döndü, oyunculuk sevgisini profesyonelliğe çevirmek için Altan ve Vahide Gördüm den oyunculuk dersleri aldı.

  Bir çok reklam projesinde reklam yüzü olarak yeraldı. Bunlardan en önemlileri İpana, Clear, Vakıfbank, THY ve şimdi TV lerde sıkça izlediğimiz Gillette Mach 3 ün Türkiye yüzü oldu.
  Bu başarısını kısa sürede bir sinema filmi ve birkaç dizi filmine taşıdı.
  Ünlü yönetmen Biray Dalkıranın dikkatini çekti ve onun yönettiği ilk 3D çekilen korku filmi Cehennem de Berk karakterini canlandırdı. Daha sonra Biray Dalkırannın yönettiği Kanıt adlı dizinin 3. Bölümünde Murat karakterini canlandırdı. Bu bölüm şimdiye yayınlanan bölümler arasında izlenme oranı en yüksek olan bölüm oldu. Bir diğer çok izlenen dizi olan Adanalı dizinin 73.bölümünde Tunç rolünde oynadı. Oyunucu şu sıralar Küçük Sırlar dizisinde Kayhan rolünü canlandıracak.