Erman Toroğlu şike soruşturmasında ifade verdi

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 26 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Erman Toroğlu emniyette
  Erman Toroğlu şike soruşturması ile ilgili ifadesi
  Erman Toroğlu şike soruşturması

  Erman Toroğlu şike soruşturması

  Eski hakem ve televizyon programı yorumcusu Erman Toroğlu, şike soruşturması kapsamında müşteki sıfatıyla emniyete geldi.

  ŞİKE soruşturması kapsamında spor yorumcusu Erman Toroğlu, ifade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Aziz Yıldırım’ın Toroğlu’nu işten kovdurduğu iddiaları kamuoyuna yansımıştı. Toroğlu’nun bu iddialarla ilgili olarak müşteki sıfatında ifade vereceği belirtildi.

  Spor yorumcusu Erman Toroğlu, saat 09.30’da Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına geldi. Toroğlu, basın mensuplarına "Müşteki olarak ifade vermeye geldim" açıklamasını yaptı. Toroğlu daha sonra 3’üncü katta bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne girdi. Aziz Yıldırım’ın Toroğlu’yu işten kovdurduğu iddiaları kamuoyuna yansımıştı.

  Şike soruşturması kapsamında, tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Beşiktaş’ın eski menajeri ve futbol yorumcusu Sinan Engin’e Erman Toroğlu hakkında "Onu gazeteden de kovduracağım bak, seyret" dediği iddia edilmişti. Toroğlu’nun bu iddialarla ilgili olarak müşteki sıfatında ifade vereceği belirtildi.


  Organize Mücadele Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün çağrısıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Toroğlu, basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

  Toroğlu, yürütülen soruşturma nedeniyle müşteki sıfatıyla ifade vermeye çağrıldığı için emniyete geldiğini belirtti. Bir gazetecinin ifadesinin içeriğiyle ilgili bir sorusunu da cevaplayan Toroğlu, daha önce bir televizyon kanalında yayınlanan programının yayından kaldırılması konusu ile ilgili de ifade vereceğini kaydetti.

  Erman Toroğlu, "Bana çok kısa bir şey söylediler. Gazetelerde çıkan haberlerle ilgili soracaklarmış, ne yapacaklarını bilmiyorum" dedi. Toroğlu, emniyetten ayrılırken daha uzun bir açıklama yapacağını belirtti.


  netten alıntı