Erken Gebelik belirtileri

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 8 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Erken Gebelik Belirtileri  Gebeliğin erken anlaşılması için oluşan belirtiler her kadında aynı değildir.Gebelik belirtileri her kadında değişir.Bazen kadınlarda çok erken aş erme ve mide bulantıları olurkn bazı kadınlarda böyle sıkıntılar hiç yaşanmayabilir.

  Gebeliğin erken belirlenmesi için yapılması gereken en önemli şey kan tahlili olsa gerek.Eğer gebelik beklentisi var ise hemen kan tahlili yapılarak gebelik olup olmadığı anlaşılır.Birden bire kendinizi farklı hissetmeye başlamış olabilirsiniz, mesela kendinizi daha yorgun hissediyor olabilir ya da zaman zaman iç bulantıları, hafif baş dönmeleri ya da stres, aşırı duygu değişimleri yaşıyor olabilirsiniz.

  Bunların yanı sıra kabızlık şikayetiniz olabilir ya da tuvalete eskisine göre daha sık çıkıyor olabilirsiniz. Bunlar da muhtemel bir gebeliğin habercisi olabilirler.Gebeliğin göze çarpan en erken belirtilerinden bir tanesi de şişmiş, hassas ve de bir dereceye kadar ağrıyan göğüslerdir.

  Bu belirtiyi uykuya dalmadan evvel sağa sola dönerken ya da giyinirken, banyo yaparken hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücudunuz süt üretimi için ya da emzirme için kendisini hazırlamaya başlar. Buna ek olarak göğüslerde hassasiyet, şişme, göğüs uçlarında acıma ya da ekstra hassasiyet.En erken Gebelik belirtilerinden bir diğeri de aniden baş göstermeye başlayan aşırı yorgunluk hissidir. Yatağa daha erken girmeye başlayabilir ya da sabahları yataktan kalkmak daha zor gelmeye başlayabilir.

  hamilelik_belirtileri_nelerdir.jpg