Erken Doğum Yapan Ünlüler

'Bebek Bakımı' forumunda Elfida tarafından 14 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. hangi ünlüler erken doğum yapmıştır
  erken doğum yapan ünlüler kimler

  Son günlerde annelik duygusunu tadan ünlülerin sayısı oldukça arttı. Kimisi normal bir şekilde anne olurken kimiside bu süreci biraz sıkıntılı atlattı. İşte erken doğum yapan ünlülerden bazıları...
  Sonay Dikkaya ile sanatçı eşi Ufuk Yıldırım 'ın bebekleri 2006'nın ekim ayında 29 haftalık ve 680 gram olarak doğdu. Doktorlarının "Biz yorulduk o yorulmadı" dedikleri prematüre bebek, hastanedeki 1.5 aylık yaşam mücadelesini kazandı ve adını Yiğit Şan koydular.

  1998 Türkiye güzeli olan Zeynep Tokuş da yaşadığı erken doğum şoku ile sarsıldı. Bebeği henüz 6.5 aylık olmasına rağmen uykusunda suyu gelen Tokuş jinekolog eşi Alp Nuhoğlu tarafından apar topar hastaneye kaldırıldı. Tokuş ve Nuhoğlu çiftinin Ali adını verdiği bebek 1 kilo 500 gram doğdu.

  Sunucu Özlem Yıldız ile armatör eşi Sinan Serter'in bebekleri Demir 6.5 aylık doğdu. Hamileliği son derece normal seyreden Özlem Yıldız aniden rahatsızlanınca hastaneye gitti ve normal doğum ile 1 kilo 600 gram olan bebeği Demir'i dünyaya getirdi. Kilosu ve gelişimi normalin üzerinde olduğu için hayati tehlikesi bulunmayan bebek bir ay küvözde kaldı.