Erken Beyazlayan Saçlara Öneriler

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Erken Beyazlayan Saçlara Öneriler
  [​IMG]
  Eğer saçlarınız beyazlamaya başladıysa ya da ailede erken saç beyazlaması genetik ise sizin bunu dert etmenize gerek yok. Şimdi erken beyazlayan saçlara öneriler sunacağız.

  Saçlar melanin eksikliğinden dolayı erken beyazlar. Sebebi genetik olabildiği gibi stres, sağlıksız beslenme, anksiyete ya da aşırı saç kurutma makinesi kullanımı olabilir. Bütün bunların haricinde saçları çok sık boyama ya da aşırı sıcak su ile duş alma da olabiyor.

  erken beyazlayan saçlara öneriler 1

  Tavaya üç çorba kaşığı hindistan cevizi yağı koyun üzerine köri yaprağı ve yalancı tespih ağacı yaprağı ekleyin. 7 dakika kadar ocakta ısıtın. Karışımı güzelce süzün ve soğumaya bırakın. Ilıyan karışımı pamuk yardımıyla saç diplerinize sürün ve nazikçe saç diplerine masaj yapın. 15 dakika bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

  erken beyazlayan saçlara öneriler 2

  İki çorba kaşığı badem yağı, Bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı Bektaşi üzümü suyunu güzelce karıştırın. Tekrar bu karışımı saç diplerine sürün ve masaj yapın. 15 dk bekletin ve saçlarınızı durulayın.

  erken beyazlayan saçlara öneriler 3

  2 çorba kaşığı kesmik, 1 çorba kaşığı Bektaşi üzümü suyu, bir tutam karabiberi karıştırın ve yine pamuk yardımıyla başınıza sürün ve 15 dk sonra yıkayın.