Erkeklerin en çok söylediği yalanlar

'Güncel Bilgiler' forumunda Sibel tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. İstatistiklere göre, bazen daha fazla, bazen daha azda olsa, her insan günde 200 kez yalan söylemeyi aklından geçirir. Ancak kadınlar çoğu zaman başkasını kırmamak için bu isteğe kapılırken, erkekler kendi kişilik değerlerini artırma amacıyla atıp kesme yoluna başvuruyor.

  Erkeklerin en çok söylediği meşhur yalanlar ise şunlar:  Statü yalanı:
  Erkekler olayları biraz şişirmeye meraklı. En büyük arabalar onların, en önemli iş yerlerinde onlar çalışır. Bu gösteriş hevesi kendilerini başkalarıyla kıyaslama düşüncesinden kaynaklanıyor.


  Bilgi yalanı:
  Hiç bir bildikleri olmasa da, erkeklerin yüzde 84 ü bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. Kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.


  Duygu yalanı:
  “Bir problemin mi var? erkeklere sorulduğunda, genelde “Hayır, yok! derler. Zaaflarını açığa vermeyi sevmediklerinden bunları gizlerler.


  Korku yalanı:
  Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar. Onun için korkularını ve fobilerini (örümcek gibi) saklarlar.


  Tembellik yalanı:
  Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmayı hoşlanırlar. Beyinlerinin arkasında yatan düşünce: Yaptıkları herşeyin bir anlamı olmasını isterler.


  Kaytarma yalanı:
  Uzun süreli tartışmalardan kaçmak için, soruları hemen kısa bir Evet ile cevaplandırırlar. Örneğin Beni halen seviyor musun? veya Bu elbise bana yakıştı mı? suallerini.


  Sizin dırdırınızdan kurtulmak, kaytarmak, sizin izin vermediğiniz bir şeyi yapmak ya da sizi başından atmak gibi amaçlar için söylediği yalanlar ise aşağıdakilerdir ;

  1. “En iyi arkadaşların taş bebek gibiler!
  Kadınlar sevgilisinin kız arkadaşlarını hiçbir zaman beğenmemesini ister. Bu nedenle kız arkadaşını nasıl bulduğunu sorduğunda duymak isteyeceği en son şey, “kız arkadaşın çok güzel, taş bebek gibidir. O yüzden erkekler bu soruya her zaman “korkunç, sen daha güzelsin diye cevap verir.

  2. “Üzgünüm
  Bir erkek özür diliyor ve üzgün olduğunu söylüyorsa aslında neden bunu yaptığına dair hiçbir fikri yoktur. Bir erkek kadınlardan defalarca özür dileyebilir ancak aslında yanlış yaptığını düşünür ve karşısındakinden özür beler. Erkek arkadaşınız gelecek sefere sizden özür dilediğinde neden özür dilediğini ve üzgün olduğunu sorun.

  3. “Alinin dertleşmeye ihtiyacı var
  Uzun zamandır tanıdığı birinin konuşmaya ihtiyacı olduğu için onunla buluşması gerektiğini söyleyen erkek yalancıdır. Erkekler kadınlar gibi değildir, bir sorun üzerinde uzun uzadıya konuşmazlar. Sadece birşeyler içip maç izlerler. Nadiren de olsa sorunları üzerinde konuşan erkeklerin bu sohbeti 4 dakikadan fazla sürmez ve “Bunu kafana takma. Birşeyler içip maç izleyelim cümlesi ile noktalanır.

  4. “Tünele giriyorum, seni duyamayabilirim.
  Evet bunu sevgilinizi arayıp hoşuna gitmeyen şeyler söylediğinizde duyduğunuz cümledir. Her zaman da işe yarar. Bir erkek bunu söylerken arabada değil evinde olabilir. Bu sizinle sohbet etmekten sıkıldığı anlamına gelmez. Birkaç güzel espri, güzel söz duymak isterler elbette, sadece işler karışmaya başladığında başvurdukları bir yoldur.

  5. “Kedini ya da köpeğini sevdim
  Erkek arkadaşınızı eve çağırdığınız ve daha önce bahsetmeiğiniz kediniz ya da köpeğiniz sizi karşıladı.Sürekli ona kedinizden ve sıcak aile saadetinizden bahsettiniz. Erkek bu aşamadana “bana ne bunlardan diye düşünürken siz, “onu sevip sevmediğini sorarsınız.. Ve cevap.. Yalan.. Sadece sizinle vakit geçirmek istiyor, evcil hayvanınızla değil.

  6. “Seninle harika oluyor ancak ufak bir ara verebilir miyim?
  En romantik anda kendini tam anlamıyla veremiyorsa bir sorun vardır. Aslında bu erkeğin aşkı bitirmek zorunda olduğunu gösterir. Lütfen gerçeği söylemesi için zorlamayın.

  7. “sadece şaka yapıyordum.
  Çoğu erkek aile, arkadaşınız ya da sizin hakkınızda bazı şeyleri ufak ufak söyler, hoşunuza gitmediğini görünce sadece şaka yapıyordum der. Örneğin erkek arkadaşınız eğer sizinle çıkmasaydı kız kardeşinizle çıkabileceği şakası yapıyorsa, sonrasında size sarılıp “şakaydı diyorsa dikkat edin.  Ağzından çıktığıyla aklından geçirdiği Yalana ilişkin yapılan çeşitli araştırmalarda, erkeklerin söylediği ve aklından geçirdiği arasında dağlar kadar fark olduğu ortaya çıktı. Bunlardan bazı örnekler:


  Söylediği:
  “Ben daha çok evime bağlı bir insan sayılırım
  Düşündüğü:
  "Kahvehanelerin çoğunda bana ayak basma yasağı konulduğundan beri.


  Söylediği:
  “Neden bu kadar kıskanç olduğunu gerçekten anlamıyorum?
  Düşündüğü:
  “Sibel, Burcu ve Hülya Allah tan öyle değiller.

  Söylediği:
  “Çok çalıştığını görmek beni üzüyor.
  Düşündüğü:
  “Sen temizliğini yaparken ben televizyon izleyeyim bari  Söylediği:
  “Ne, çocuk yine ishal mi oldu?
  Düşündüğü:
  “Oysa bira içtikten sonra ne güzel hemen uykuya dalmıştı...


  Söylediği:
  “Her zaman için arkadaş kalabiliriz
  Düşündüğü:
  “Beni telefonla aramadığın sürece

  [​IMG]
   


Similar Threads: Erkeklerin çok
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler Erkeklerin En Çok Sevdiği Hitaplar 12 Şubat 2014
Güncel Bilgiler Erkeklerin Kadınlarda Nefret Ettiği 5 Şey 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Erkeklerin Düşünceleri Okumak 13 Nisan 2011
Güncel Bilgiler Erkeklerin Karşı Koyamadığı 3 Şey 25 Şubat 2009
Güncel Bilgiler Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke 29 Aralık 2008