Erkeklerin Ağlama Nedenleri

'Sosyal Konular' forumunda eftelya tarafından 21 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Erkeklerin ağlaması
  Erkeklerin ağlama sebepleri
  Her ne kadar "erkekler aglamaz" denilse de onlar da ağlıyor! Üstelik gözyasi dökme stiline göre karakteri ve yatak becerisi hakkinda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Aslinda agliyor ama sizin yaninizda degil
  [​IMG]

  Kapali kapilar arkasinda gizlice aglayan erkekler, genellikle "Erkekler aglamaz" diye büyütülmüs oluyorlar. "Böyle bir davranis tarzi, genellikle ask gibi büyük mutluluk veren duygularin da bastirilmasina yol açar" diyor Understanding The Tin Man (Teneke Adami Anlamak) adli kitabin yazari William July ve ekliyor: "Onun daha çok göstermeye alisik oldugu duygular, sinir ve seksüel egilimleridir." Aslinda özünde çok duygusal olsa da, duygularini disariya vurmayi ögrenmek için sizin yardiminiza ihtiyaci vardir. Onun normalden daha durgun oldugunu gördügünüzde, iste bir sorun yasayip yasamadigini sorun. Sorun bu olmasa bile, siz ona sorduktan sonra, size açilmak için daha istekli bir hale gelecektir. Çok hizli olmayacaktir belki ama size olan güveni arttikça, duygularini daha kolay göstermeye baslayacaktir. Erkeklerin içinde bir yerde, sizi etkileme güdüsü vardir ve bu yüzden de size karsi herhangi bir açik vermek istemezler. Sizin göreviniz ise, duygusalligin bir erkekte bulunabilecek en güzel özellik oldugunu onun anlamasini saglamaktir.

  Hayal kirikligi yasadigi zaman gözyaslarina boguluyor
  [​IMG]

  Bu tip erkekler, isler istedikleri gibi gitmediginde düsüsler yasarlar. "Onun gözyaslarini sakin duygusallik zannetmeyin" diyor Why Men Won't Commit (Erkekler Neden Baglanmazlar?) adli kitabin yazari psikolog Dr. George Weinberg ve ekliyor: "Baska bir sekilde kendisini ifade etmeyi bilmedigi için, olaylara aglayarak tepki verir. Bu tiplerin vücutlari, zehirli duygulari bu sekilde atmaya programlanmistir. Konu yatak odasina gelince ise kesinlikle endiselerinden arinmis olmasi gerekir."

  Onu idare etmenin en kolay yolu, çildirdigi anlari görmezden gelmektir. Ama duygularini kabul edin ve cinsel isteklerinizi yumusak bir dille ifade edin. Ayrica, hayal kirikliklarinin üstesinden daha saglikli bir sekilde gelebilmek için bir doktora basvurmayi önerebilirsiniz.


  Daima sogukkanli
  [​IMG]

  Bu sizi çok sasirtabilir ancak kendi duygulariyla barisik olmayan bir erkek, sizin duygulariniza öncelik verir. "Onu asil ilgilendiren sizi korumak ve güvende hissettirmek oldugu için, sert ve erkeksi görünmeyi tercih eder" diyor This Is Love, Why ** l Unhappy? (Eger Bu Asksa, Ben Neden Hâlâ Mutsuzum?) adli kitabin yazan Scott Kudia. Erkekler duygularini göstermekten rahatsiz olduklari ve problemlerle sakin bir sekilde basa çikacaklari için dramatik olaylar yasamayacaksiniz.
  Burada asil sorun, fiziksel ve sözlü olarak duygularinin derinligini anlamakta zorluk çekecek olmanizdir. "Özel anlarinizda rahat olmasi için onu cesaretlendirin. Bir erkegin tamamen teslim olup, rahatlamasinin çok seksi oldugunu söyleyin" diyor Kudia. Eger maço erkek tavirlarinin kabul görmedigini hissederse, yelkenlerini suya indirecek ama asla elinde bir mendille ortalarda dolasmayacaktir.


  Aglamaktan hiç çekinmiyor
  [​IMG]

  Erkek arkadasinizin, her duygusal aninizda veya acikli bir film seyrederken gözleri yasariyorsa, bilin ki kendinize bir koca buldunuz! "Bu, kendi duygularini açikça gösterebilecek, olgun ve duygusal bir erkektir" diye açikliyor Kudia ve ekliyor: "Duygularini kelimelerle veya hareketleriyle açikça ifade eden iletisimi güçlü bir erkektir." Kendi duygulariyla barisik oldugu ' sizin duygularinizi da sezecek ve anlayacaktir. Mesela, iliskinizi bir adim ileriye tasimak istediginizi veya cinsel hayatinizda yapmak istediginiz degisiklikleri siz söylemeden anlayacaktir. Eger anlamazsa da, önceligi sizi mutlu etmek oldugundan, yapacaginiz mantikli bir öneri etkili olacaktir
  kaynak: e-kolay.net