Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

'Eğlence' forumunda dila_ tarafından 2 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Erkek Ağzından Acayip Basit Yemekler

  Domatesli Biberli Yumurta
  Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber koyup bir sigara yakıyoruz. Sigaranın külü yere düşmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz. Pişmiştir herhalde ocağın altını kapatıyoruz.

  Makarna

  Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltıp Maç izlemeye başlıyoruz. İlk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz. Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz. Yapışırsa pişmiş demektir. Devre arasında hala içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru döküyoruz. (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar çatalla yenebiliyor) Üzerine ketçap sıkıp yiyoruz.

  Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bir ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyor.

  Pilav
  Pilav aslında basit bir yemek değil. Aranan kriterler var. Tuzlu, yumuşak ve tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirinçleri tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor. Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte; ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor.
  Kısaca yağ koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz.. Hem bunu makarna gibi süzmeye de gerek yok.

  Patates Kızartması

  En kolay islerden biri. Patatesleri soyup, nah parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece TVde pembe dizi varken yapın. Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor. Onun dışında çok kolay.

  Hazır Pizza
  Pizzamızı fırınımıza atıp pişmesini bekliyoruz daha sonra fırından çıkarıp yanık yerlerini bıçakla kazıyoruz. Dikkat edilmesi gereken tek şey kazırken üzerindeki malzemeleri mutfak tezgahına yapıştırmamak.

  Domatesli Biberli Yumurta
  Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber koyup bir sigara yakıyoruz. Sigaranın kulu yere düşmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz. Pişmiştir herhalde ocağın altını kapatıyoruz.

  Biberli Domatesli Yumurta

  Her gün domatesli biberli yumurta yemekten sıkıldığımızda yapabileceğimiz bu enfes yemek tıpkı biberli yumurtalı domates gibi pişiriliyor.

  Tuzlu Makarna
  Yapılışı ayni makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan önce tuz koymayı akıl ediyoruz. Öyle daha güzel oluyor.


  Patates Kızartması
  En kolay işlerden biridir. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece TVde pembe dizi varken yapın. Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor. Onun dışında çok kolay.

  ORTA ZORLUKTAKI YEMEKLER

  Hazır Köfte
  Bu da nispeten zor bir yemek. Bir miktar sıvı yağı teflon tavaya koyup köfteleri içine diziyoruz. Köfteler tavayla ayni renk olmadan altını kapatmak gerekiyor. O yüzden başında beklemek lazım.

  ZOR YEMEKLER

  Konserve Türlü
  Bir miktar yağ ve salçayı tencereye koyup konservenin içindekileri döküp üzerine su koyuyoruz. Pişmesi çok uzun sürüyor. O sebeple başında beklemiyoruz. Gidip TV izliyoruz. Her seferinde yandıkları için henüz tadına bakamadım ama konservenin üzerindeki resme bakılırsa güzel bir şeye benziyor.

  Tavuk
  Yapılışı makarna gibidir. Sıcak suyun içine atıyoruz arada pişip pişmediğine bakmak için hayvanin kaba etine çatal saplıyoruz. Bu yemek piştikten bir iki gün sonra üzeri jelibon gibi oluyor. Bu yüzden pişirirken isteğe bağlı olarak bolca toz seker eklenebilir.

  ULTRA ZOR YEMEKLER


  Kıymalı Bamya
  Konserve türlüye benziyor ama içine daha önceden kavrulmuş kıyma konulmalı. Kıyma kavurmak çok zor ve zahmetli bir iş. Bu yüzden makarna pişirmeyi öneriyorum.

  PÜF NOKTALARI


  1-) Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz.
  2-) Asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz.
  3-) Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kotu kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin, ayni işi görür.
  4-) Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.
  5-)Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet gecen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Sakin yemeyin.
  6-) Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
  7-) Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz. Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.
  8-)Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir sure sonra unutulur.
  9-) Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır.
  10-) Spagetti paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun. Paketin üst tarafı yırtılacaktır. Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Öyle daha güzel, bu size çok maço bir hava verir.
  11-)Sağda solda kulağıma çalınıyordu. Mutfak robotu denen bir şey varmış. Birden içimi bir heyecan kapladı. Ulan madem bu işin robotu var ben niye koşturuyorum yıllardır diye sinirlendim. Hemen gidip aldım bir tane. Eve gelip kutusundan çıkardığımda itiraf etmeliyim ki hayal kırıklığına uğradım biraz. Ben açıkçası UFO gibi bir şey bekliyordum, bu bildiğimiz tencerenin plastiği. İçinde de vantilatör gibi bir şey var. Bununla birlikte bir ton plastik zımbırtı daha çıktı içinden ama bir ise yarayacaklarını sanmıyorum. Neyse fişini taktım denemek için bir tane soğan attım içine. Bakalım ne yapacak diye bekledim. Kabuklarını bile soyamadı eşşoğlueşek. Paramparça etti bıraktı. Sinirlendim attım bir kenara yazdan beri duruyor orda. Bir ara yıkayıp vantilatör gibi olan şeyi bilgisayarıma takmayı düşünüyorum. Belki fan olarak iş görür. Onun dışında tamamen para tuzağı. İlerde çıkarsa mutfak androidi almayı düşünüyorum:):):)
   


  alemşah bunu beğendi.

 2. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  Hepsi çok güzeldi Dila paylaşım için teşekkürler :) Fakat salata yapmak konusunda genellikle başarılılar :f40: Bayanlara göre daha iyi kullanıyolar bıçağı, bu da çok fazla Kurtlar Vadisi izlemelerinden kaynaklanıyo sanırım :)
    3. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  ben en çok bu yemeği yapmam ama yerim he:f30:
  [​IMG]:f30:
    4. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  Bunlar pratik bilgiler herkesin öğrenmesi gerek:))
    5. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  yok biz almayalım teşekkür ederiz
    6. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  Canım Pizza Söyleriz Bizde :)
    7. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  bak orda pizzda var
    8. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  Yok Öyle Isıtmaya Falan Uğraşmayacan Anında Yiyecen :)
    9. Cevap: Erkeklerden Yemek Tarifleri...Kaçırmayın

  Mümkünse beyler mutfak kapsına bile yaklaşmasınlar :f40: