Erkekler Neden zor kadınları sever?

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 11 Eki 2013 tarihinde açılan konu

  1. Erkekler zor ve güçlü kadınları seviyorlar;Erkeklerin yıllardır zor kadınları sevdiklerini düşünmemiz artık demode oluyor gibi çünkü artık erkekler özgür ve rahat kadınları seviyorlar.Aşkın işini zorlaştırmanın alemi ne? diye düşünenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya başladı.

    erkekler-zor-kadin-sever-.

    Zor kadın olmak demek sınırlayıcı olmak veya özgürlükçü olmamak anlamına gelmiyor; tam aksine özgürlüğün zirvesinde durmak, süper özgüven durumunu yaşamak ve erkeğe meydan okumak halini anlatıyor. Erkekler bu tavır yüzünden zaten bu kadınları apayrı bir yere koyup, peşinden koşturup duruyorlar. Çünkü ancak bu şekilde içlerindeki uyuyan savaşçı güç açığa çıkıyor ve heyecana kapılıp mücadele ettikçe kendilerini daha çok sevmeye başlıyorlar. Sır burada gizli.

    Bir erkek bir kadın için her şeyi göze alıyor, onu elde etmek için üstün bir çaba gösteriyorsa, o kadın sayesinde kendini ispatlama şansı buluyor, kendini daha güçlü hissediyor ve seviyordur. İlk bakışta biraz bencilce gelse de değildir; bu hormonal düzenin bir neticesidir. Kadınlarda da durum farklı değildir zira. Kadınlar da hep güçlü erkek sever ve isterler; çünkü erkek ne kadar güçlüyse kadın kendini o kadar güvende hisseder. Kadının bilinçaltında erkeğin oynadığı rol kurtarıcılıktır. Kadın zor olup erkeği test eder ne kadar güçlü diye. Erkek İşte cesaretimi, gücümü ispatlamam için harika bir neden” der ve peşine düşer kadının.

    Zor kadın kimdir? diye sorarsak da, rüzgarlara kolay kolay kapılmayan, sapasağlam durup, erkeğe karşıdan bakabilen kadın demektir diyebiliriz. Aşk rüzgarlarından bahsediyoruz malum. Bu rüzgarın karşısında kuru bir yaprak gibi duruyor ve rüzgar nerden eserse o tarafa savruluyorsanız zor olduğunuzu söyleyemeyiz. Zor kadın rüzgar estikçe dalları oynayan, yapraklı hışırdayan bir ağaç gibidir daha çok. Köklerini saldığı bir toprağı vardır. Sevenini gölgesine çağırır.