erkekler neden aldatır

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 20 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. En sık görülen sebep erkeğin, diğer erkekler tarafından provoke edilmesidir. Genellikle erkek camiasında, bir erkek evli dahi olsa kızlara bakmayan adama diğer erkekler saf muamelesi yapar.

  Normalde evli olan ve hiç bir hamle yapmayacak olan adam, yanındaki arakadaşlarının etkisi altında bir kadına aklında olmayan bir hamleyi yapabilmektir. Çok az sayıda adam bunu yapmaz. Ki genelde arkadaşları tarafından etki altında bırakılmaya çalışılsa bile sevdiği bir kadın olduğunu ve bunu yapmanın doğru olmayacağını çok az sayıda erkek hemcinslerine söyleme cesaretindedir.

  Genellikle de -enayisin oğum bak kız sana nasıl yazılıyor- gibi klişe cevaplar alır. Tabi burada her zaman vurgulayacağımız bir unsuru göz ardı etmemek gerekir. Erkek bir kadını genellikle başka bir kadınla aldatır. Yani burda kurban kadınken, suçun % 50 ortağı yine başka bir kadındır. Peki diğer kadın kendini kapatsa, olumlu sinyaller göndermese ne olurdu ? Tabi varsayımlar üzerinden tartışmak ve bilimde bunu bir adım ileri taşıyamadığınızda bir anlam ifade etmemekte.

  Reel olan gerçekler üzerinden gitmek daha doğru olacaktır. Kategorik olarak yaklaşırsak, yine parası olan erkek parası olmayana göre daha çok aldatıyor. Eşini sevse dahi arkadaş çevresi genellikle önerilerde bulunuyor. Şöyle güzel bir Yabancı uyruklu bir hatun var muhteşem güzel, dendiğinde erkekte sigortalar atıyor. Aslında bilinç altına atılan bu tohum, zor günlerde bıkkın günlerde adamın aklına nedense ilk geliyor.

  Genelde bu tür kaçamakların örtüldüğü senaryolarda şöyle gerçekleşiyor. ya eski arkadaşlarla yemek yeme bahanesi, yada yakın illere iş seyahati gibi senaryolar yazılıyor.
    2. Evliliğinizde aldatmayı yaşadınızsa, mutlaka durup düşünmeli,- kendiniz, eşiniz ve ilişkinizle ilgili konuları gözden geçirmelisiniz. Hatalı siz de olabilirsiniz...
   

 3. Minik prensesim süpersin sen. Gelirsem oraya o yanaklarını ısıracam haberin olsun. :)))
   

 4. Her zaman beklerim Wish ablacımmm =)))