Erkekler Nasıl Cilt Bakımı Yapabilir?

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 6 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Günümüzde erkeklerde ciltlerine en az kadınlar kadar özen göstermeye başladılar.Peki ya erkekler için özel bir cilt bakımı varmı erkekler nasıl cilt bakımı yapmalıdırlar bu konuda merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/erkek-cilt-bakimi-91347.jpg]erkek-cilt-bakimi-91347[/IMGALT]

    Özellikle cildine bakmak isteyen özen gösteren erkekler için cilt bakımı 18 yaşından sonra başlar bu yaşlardan sonra cilt bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir.Uygulayacağınız cilt bakımı cildinizin erken yaşlanmasını önler ayrıca nem seviyesini de korur.

    Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka cilt tipinizi öğrenmelisiniz ki cildiniz için seçeceğiniz ürünler size uygun olsun.Cilt temizliğinize özen göstermeniz gerekir.Cilt bakımı yapacaksanız önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz.Cildi temizleyici bir ürün kullanarak ölü hücreler giderilir daha sonra gözenekleri açılan cilde nemlendirici krem sürülerek nemlenmesi sağlanır.

    Bakım ürünler i seçerken besleyici olmalaırna dikkat etmelisiniz veya özel ampuller de kullanılabilirsiniz. Yüzünüze uygulanacak krem türleri cildinize uygun olarak tercih edilmelidir.Bazen yalnızca nemlendirici kremi parmak masajıyla sürmek yeterli olabilir.Bu şekilde bakım uygularsanız cildiniz daha canlı ve yüz hatlarınız daha hoş görünecektir.