Erkekler İçin Saç Boyası Önerileri

'Sosyal Konular' forumunda ZORBEY tarafından 5 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. ERKEKLER İÇİN SAÇ BOYASI ÖNERİLERİ
  PERUK TAKAN ERKEKLER
  ÜNLÜ ERKEKLERİN SAÇ BOYALARI


  Özellikle saç telinin yapısını değiştirerek boyayan bazı kimyasal boyalar uzun dönemde saçınıza zarar verebilir. Bunlar, direkt boyalar ile ton sür ton boyalardır.

  Özellikle kokusu yüzünden amonyak kötü bilinir. Oysa uçucu olma özelliği nedeniyle en az agresif olan iyi bir alkalindir. Gerçekten de amonyak saça kendini sabitlemez. İşlevini bitirdiğinde uçar. Oysa etanolamin gibi kullanılan bazı diğer alkalinlerde durum böyle değildir. Bunlar hiçbir koku vermezler ancak saç elyafına yapışıp kalırlar.

  Amonyak kokusunu sevmeyenler için, bu kokuyu örten parfümlerle üretilmiş krem biçiminde boyalar bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Gizli eylem

  Yıllardır sanat dünyasından, Meclis kürsülerinden tanıdığımız politikacıların saçlarına tek tel beyaz düşmemesi ve hep aynı tonda kalması dikkatimizi çekmiştir. Ama bu özellik sadece ünlülere özgü değil. Bakımlı olmayı seven hemen hemen her yaşta erkek saçlarını boyatıyor. Ancak yaş sınırlamasına geldiğimizde gençlerden çok, orta ve üzeri yaştaki erkekler saçlarını boyatıyor. Tercih edilen renk ise koyu kahve ve siyah. Erkekler bu işlemi genellikle gizli yapıyor. "Saçını mı boyattın?" sorusunu onlara yöneltemiyorsunuz. Bazen eşi bile yıllar sonra keşfediyor!
  Kadınlar, erkeklerin saçlarını boyamaları hususunda iki farklı görüşe sahip. Bir kısmı kendine bakan, dolayısıyla saçını boyatan bakımlı erkeği beğeniyor. Bir kısım kadın da saçını boyatan erkeğe kesin tavırlı. Saçını boyatan erkeğin kadınsı göründüğünü savunuyor. Kadınlar ne düşünürse düşünsün, belli bir yaşa gelmiş, hele saçlarına ak düşmüş, kendisini genç göstermek ve karşı cinse beğendirmek için berber koltuğuna oturan erkek çok.

  Kuzgun karası

  Sahne dünyasında saçını boyatan ünlüler daha çok arabesk müziğini icra edenler. Onların renk seçimleri ise yıllardır değişmemiş. Saçlar illa ki kuzguni siyah. Uzmanlara göre bunun temel nedeni, koyu rengin erkeği daha genç ve janti göstermesi. Kadın hayranlarına karşı fit bir görünüm sergilemek onlar için çok ama çok önemli.
  Öte yandan Türk erkeklerine benzerlik açısından en yakın olan İtalyan erkeğinin 2002'de yaptığı bir yıllık kozmetik harcaması 276,6 milyon Euro. Bu harcamaya tıraş ürünlerinin dışında kozmetik ürünleri de dahil. Kadınların yüzde 62'si erkeklerin saçlarının yapılı olmasını istiyor. Tüm bunlara paralel olarak artık kadınlar da yanlarındaki erkeğin en az kendileri kadar bakımlı olmasından yana.

  Boyalı ünlüler

  Saçlarını boyatan ünlüler arasında Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Mustafa Keser, Selami Şahin, Hakkı Bulut, Ferdi Tayfur, Rahmi Saltuk, Ali Rıza Binboğa ve Metin Milli yer alıyor.

  Uzmanlara göre saçlarını ideal tonunda yani ten rengine de uygun boyayanlar Uğur Dündar ve
  Özer Çiller. Erol Evgin ve Erol Büyükburç ise her daim peruk takanlardan.
   
 2. Cevap: Erkekler İçin Saç Boyası Önerileri

  Vayyyyyyyy birden erkek olasım geldi