erkekler için saç bakımı

'Sosyal Konular' forumunda HazaN tarafından 8 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. erkek saç bakımı nasıl yapılır
  erkeklerde saç bakımı
  erkeklerin saç bakımı


  Saçların yıpranmasına neden olan bir diğer etken ise kimyasal işlemler. Hemen hemen hepimizin bildiği bir gerçek; boya perma ve gölge işlemlerinin saça zarar verdiği. Biz size saçlarına butarz işlemler yapan bayanların mutlaka ekstra bakım yapmalarını öneriyoruz. Farkında bile olmadan kullandığımız alkollü jölelerden taraklara kadar bir çok şey aslında saçınızın düşmanı. Evde yapılan maskelerin faydadan çok zarar verebildiği ve yanlış seçilmiş bir şampuanın bile saçları çok yıpratacağını göz ardı etmemek gerek.

  Saçların soğuktan korunması bunun için de vitamin takviyesinin şart olduğuna dikkat edilmesi önemli yıpranmış saçlar için mutlaka bir saç uzmanımıza başvurun. Saçın canlı bir organizma olduğunu unutmayın. Yağlanmanın kepeklenmenin ve kırıkların nedenlerinin dışsal etkiler olduğunu ve mutlaka ciddiye alınması gerektiğini kabul edin.

  Şampuanlar

  Anyonik, amfoterik gibi bileşenlerden oluşmasının yanında katyonik veya noniyonik bileşenler de içeren şampuanlar deri yüzeyine etkimek suretiyle saç gelişimini etkilemektedirler. Fakat duş sırasında şampuan kullanımının hemen ardından yeteri kadar durulanmayan saçlar, şampuanlardan olumsuz yönte etkilenecektir.

  Bu sebeple saçlarımızı dış etkilere karşı temiz tutmak için kullandığımız ve sebum yüzeyine doğrudan etkiyen şampuanları durulamak konusunda dikkat etmeli ve saç tipimize uygun şampuanları kullanmalıyız.

  Saç Bakım Ürünleri

  Duş öncesi ve duş sonrası saç derisine ve sebum kısmına doğrudan etkileyen ve saç köklerini besleyen saç bakım ürünlerini birçok erkek kullanmaktadır. Saçlarımız kuru iken ya da ıslakken kullanılabilen bu saç bakım ürünleri saçlar için oldukça faydalıdır. Duş sonrası kullanılan kozmetik ürünleri tercih etmeniz önerilir
   


Similar Threads: erkekler için
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Erkekler İçin Yeni Saç Kesim Modelleri 1 Şubat 2013
Sosyal Konular Erkekler İçin Cilt ile ilgili Öneriler 8 Ocak 2012
Sosyal Konular Erkekler için oje 5 Ocak 2012
Sosyal Konular Erkekler İçin Cilt Bakımı nasıl yapılmalıdır 14 Ekim 2011
Sosyal Konular Erkekler İçin Kırışık Giderici Krem 9 Ekim 2011