Erkekler Evde Kalır Mı?

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 12 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Evet neden kalmasın. Halk arasında genelde kadınlara söylenen bir söz vardır. Yani yaşı geçip hala evlenmemiş kadınlara verilen bir lakap"kız kurusu" Zaten kötü ne varsa önce kadınlara mal edilir. ? Kadınlar, evlenilecek eğlenilecek diye ikiye ayrılır, evlenilecek kadınlarda ev kadınlığı vasıfları aranır. Yani tüm olumlu olumsuz bütün oklar, kadınları hedeflerken erkekler evde kalmaz mı?

  Kaldı ki evde kalmak tabiri, aslında saçma olsa bile. Nedir evde kalmak? Evde oturmak evden çıkmamak mı? Yoksa karşı cinsi kendisine layık bulmamak mı? İkili ilişkilere cesaretsizlik mi?

  Peki neden "kız kurusu" denirde. Erkek kurusu denmez? Neden agresif davranışları evlenmemiş olmalarına bağlanmaz. Evet pek çoğu sayısını hatırlamayacak kadar kızla flört edip evlenirken, kimisi de üzümün sapı armut'un çöpü diyerek kız arkadaşı bile edinmekten kaçınır. Kız arkadaş edinirse, evliliğin kaçınılmaz olduğunu düşünür herhalde.

  Kendini saklayan, kadınlara karşı hep temkinli davranan, onlara karşı önyargılı olan erkekler, başlarında kavak yelleri eserken, bir gün yalnız kalabileceklerini akıllarına getirmezler. Aslında erkekler hiç evlenmemiş bir kadını tercih ederken, kadınlar daha önce hiç flört etmemiş bir erkekle çıkarken tedirgin olurlar. Çünkü o tecrübesizdir. Yani bakir olanı arıyorum safsatası, aslında koca bir yalandır. Neden kadınların onunla çıkmadığı konusunda yada tam tersi onun kadınlarla çıkmadığı konusu kafalarında çeşitli sorulara neden olur. Yani bu kişi ya çok geçimsiz, ya gay, yada ana kuzusudur.

  Erkeklerin evde kalma nedenlerinden biri de anneleridir. Anneler oğullarına hiçbir kızı layık görmezler. Gün gelipte yalnız kalabileceklerini ve oğullarının bir süre sonra kimse tarafından tercih edilmeyeceğini düşünmezler.Onları sonuna kadar korumakta ısrar ederler. Erkeklerde, bilinç altına yerleştirdikleri bu fikirlerle seçim yapmakta zorlanırlar.

  Ve bir gün bakarlar ki genç delikanlı iken, kelli felli göbekli orta yaşlı adamlar haline gelmişler. Yani uzun lafın kısası, evde kalmış diye nitelendirilen kadınlar bile eninde sonunda evlenirken, evde kalmış erkeğin evlenmesi zordur.

  Çünkü zaten bunca zaman beklemiş bir erkeğin istekleri ve kıstasları oldukça yüksektir ve bunları karşılayabilecek birini bulabileceğine inanmaz. Kadınlar evlenmese de kendilerine bakabilecek kapasitededirler. Ama erkeklerin her daim bir yardımcıya ihtiyaçları vardır. Çünkü istatistiklere bakarsak karısı öldükten sonra evlenen erkeklerin sayısı, kocası öldükten sonra evlenen kadınlardan daha fazladır.

  Yani evde kalmak, lakabı yalnızca kadınlara söylenmiş bir söz değildir. Pek tabi evde kalmış erkek kuruları da vardır. Hemde meslek, ün, yakışıklılık, kariyer ve başarı tanımaksızın…

  Evde KaLmiş ERKEKLER

  Evde kalmis erkek olur mu? Kizdan nasil oluyorsa erkekten de olur herhalde… nasil mi? Evde kalmis erkekler dörde ayrilir:

  1. Tür A kimse tarafindan begenilmez, istenmez, herkes tarafindan dislanir - icine kapanik ve biraz salakca olur;

  2. Tür B kimseyi begenmez, gökten zembille indigini zanneder ve önüne gelen kadina kendince sinavlar uygular ve hic bir kadini kendine yakistiramaz, hepsi kusurludur ona göre. Ve bizim cok bilmi$ ideal kadinini bekler… ;

  3. Tür C hayatinin en güzel dönemini büyük bir ask ile gecirir ve kadin tarafindan aldatilir veya terkedilir.. bu yenilgiyi hazmedemedigiyle birlikte kadinlarin tümünü gömer ve kadinlari intikami icin kullanir… (ve aslinda kadina degil kendisine yapar! Tabi bunun farkinda degildir!);

  4. Tür D ise Tür C gibi büyük ask yasar ve terkedilir… ona olan aski öyle büyüktür ki bir baska kadinla olamaz. Bu tür kinci türden degildir ve büyük askinin geri dönmesini bir hayat boyu bekler (harcar! Cünkü o ask geri dönmez, dönse dahi ondan hayir gelmez!)

  Evde kalmis kizlar? onlar da dörde ayrilir:

  1. Tür A kimse tarafindan begenilmez, istenmez, herkes tarafindan dislanir – icine kapanik ve biraz salakca olur (ama er veya gec onu isteyen bir erkek cikar, sonucta el degmemisi isteyen salakca da olsa olur)

  2. Tür B kimseyi begenmez, gökten zembille indigini zanneder ve önüne gelen erkegi kendince sinar. Hic bir erkegi kendine yakistiramaz… hep daha iyisi daha zekisi daha basarilisi olsun diye ideal esi bekler… (ama er veya gec bir erkekte karar kilar! Ucunda büyük ihtimal annelik duygularinin psikolojik ve biolojik dürtmesi sözkonusudur)

  3. Tür C hayatinin en güzel dönemini büyük bir ask ile gecirir ve erkek tarafindan aldatilir veya terkedilir… bu durum ona büyük aci verir, aglar sizlar… erkeklere güvenmiyorum artik moduna girer… ama atlatir… er veya gec yeni bir erkege asik olur, eskisi cooooktan unutulmustur!

  4. Tür D ise Tür C gibi büyük ask yasar ve terkedilir… ona olan aski öyle büyüktür ki bir baska erkekle olamaz ve büyük askinin geri dönecegi gün icin yasar… gerekirse hayatinin sonuna kadar. (o askin geri dönme olasiligi kadinda biraz daha yüksektir...)

  Özet: Evde kalmis kadin evde kalmis erkekten daha realist oldugundan evde kalmisliginin süresi daha kisa ömürlüdür
    2. wish abla:f118:wish abla:f118:wish abla:f118:
  çok güsel bi konu
    3. kalır tabi
    4. yawww hiç de realist bir yazı değil bence gerçekten... Hatunun biri döşemiş gitmiş...
    5. tabi evde kalır erkekler hele bide bitli erkekler olur işte o erkekler kesinlikle evde kalır
  dimi chemist
    6. Eee o zaman kurular yaşların yanında durmasın :))))))))))))))))))))))))
    7. bence ne mutlu evde kalan erkeğe :f30:
    8. Bencede :))))))))))))))))))
    9. Cevap: Erkekler Evde Kalır Mı?

  Tür D +1
    10. Cevap: Erkekler Evde Kalır Mı?

  aykutcum boşuna bekelem giden geri gelmiyo gelsede yazıda olduğu gibi hayır etmiyo tecrübe konuşuyo
    11. Cevap: Erkekler Evde Kalır Mı?

  Kimsenin geri gelmesi gibi bir beklentim yok ama yeni bir kişiyle de deneme konusunda asla kendimi ikna edemedim :f20:
  teşekkürler tecrübelerinle yardımcı olduğun için :f40:
    12. Cevap: Erkekler Evde Kalır Mı?

  Eskidenmiş o evde kalma meselesi şimdikiler açıkgöz 30 yaşından önce evlenmem diyor onada evde kalmış deil "Akıllı bak evlenmedi bekledi iyi kocayı veya hatunu kaptı" gibi tabirler kullanıyorlar..:f30:
    13. Cevap: Erkekler Evde Kalır Mı?

  evet ezlem sana katılıyorum fallah. nerde o günler daha 15 yaşında hemen evlendiriyorlardı.
  o devir kapandı.:f63:
   


Similar Threads: Erkekler Evde
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Erkekler hangi tip kadınlardan hoşlanır? 20 Ocak 2016
Sosyal Konular Erkekler Neden zor kadınları sever? 11 Ekim 2013
Sosyal Konular Erkeklerin Kadınlarda Hoşlanmadıkları Davranışlar? 2 Aralık 2013
Sosyal Konular Kısa Boylu Erkekler Hangi Ceket Modelini Seçmelidir 21 Kasım 2013
Sosyal Konular Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir? 19 Kasım 2013