Erikli Keşan Nerede hakkında bilgi

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Erikli Keşan Nerede hakkında bilgi

  [​IMG]
  Erikli Edirne iline 140 km mesafede , Keşan ilçesine 30 km uzaklıktadır. Denize yakındır. Eriklide Bulgaristan’dan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelmiş kişiler yaşamaktadır.Eriklide kültür zenginliği çoktur. Eriklinin Yemekleri ve oyunları meşhurdur.

  Erikli ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köye 2,5 km uzaklıktaki Erikli sahili yaz aylarında yerli turist akınına uğramaktadır. Doğal manzarası, dünyada kendi kendini temizleyen 3 körfezden biri olma özelliğine sahip olan Saros Körfezi’nin en güzel sahili ve doğal tuz gölü ile, kışın yabani uçar yazın bıldırcın avcılığının yapılabildiği çok çeşitli balık familyasına sahip deniz ürünleri, otelleri, restoranları ve en önemlisi huzurlu güvenli ortamı ile ekonomiyi canlandıracak yatırımları bekliyor.Yaz aylarında özellikle Tatil dönemlerinde Oteller,pansiyonlar ve kiralık evler tamamen dolu oluyor.

  Eriklide 1 haftalık güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız ve otel veya pansiyon düşünmüyorsanız kiralık ev düşünebilirsiniz. Kiralık evlerin fiyatları sezonuna göre değişmekte ancak temmuz veya ağustos aylarında düşündüğünüz tatil için kiralık evinizi nisan ve mayıs aylarında rezervasyon yapmakta fayda var.

  Eriklinin Denizi çok berrak ve temiz ama havanın sıcak olmasına rağmen Deniz suyu biraz soğuk.

  Eriklide mutlaka Mecidiye kavunu yemeden dönmeyiniz