Eriğin kilosu 200 lira

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 2 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Mersin'in Silifke ilçesinde havaların sıcak gitmesi nedeniyle mevsiminden erken olan erik, kilosu 200 liradan İstanbul'a gönderildi.
  [​IMG]
  Silifkeli üretici Hüsnü Gökler, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin birçok yerinde kar, yağmur ve soğuk hava etkili olurken, ilçede adeta bahar havasının yaşandığını söyledi.

  Bölgede havaların sıcak gitmesi nedeniyle eriğin de erken meyve verdiğini belirten Gökler, ''Türkiye genelinde ilk turfanda can eriği Silifke'de çıkıyor. Ülkemizde ilk turfanda erik normal mevsimde örtü altında nisan ayında meyve veriyor. Bu yıl ise ilk defa mevsiminden aylar önce yeni yılla birlikte çıktı'' dedi.

  Yaklaşık 5 dönümlük bahçede hasat ettiği 20 kilo eriği kilosu 200 liradan İstanbul'a gönderdiğini ifade eden Gökler, dolu yağışı nedeniyle kimilerinde zedelenme olan eriğe özelikle hamile kadınların ilgi göstereceğini kaydetti.

  Öte yandan, birçok bölgesinde erik üretimi yapılan Silifke'de örtü altına alınan erik bahçelerinde ilk hasadın mart, açıktaki erik bahçelerinden ise nisan ayında yapılacağı bildirildi.
    2. Cevap: Eriğin kilosu 200 lira

  Yuh! Kilosu 200 TL'ye Erik mi olur yahu... Ama çiftçi de kazansın, zenginler ve zengin restoranlarında satılır ancak böyle şeyler. Peh!
    3. Cevap: Eriğin kilosu 200 lira

  o para eriğe verilir mi :)