Erdoğan'ı havaya uçuracaktı

'Haberler' forumunda cemre gizem özen tarafından 9 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  [​IMG]
  Erdoğan'ı havaya uçuracaktı
  09 Kasım 2008 Pazar 15:46
  Polis, İzmir'de eyleme hazırlanan bir bombacıyı yakaladı. Hain planı engellendi ancak anlattıkları tüyler ürpetti!
  İzmir'de polisin baskınıyla bombalı saldırıya hazırlanırken yakalanan ‘Hogir’ kod adlı bombacı Necdet Kaya ile kendisine yardım ettikleri belirtilen PTT dağıtım görevlisi Vahit Güler ve İmran Kuzu'nun evinde ele geçirilenler, yapacakları eylemle yaşanabilecek faicayı ortaya koydu.

  Ulusal bayramlarda çevrenin dikkatini çekmemek için evlerine Türk bayrağı astıkları ileri sürülen zanlıların, plastik patlayıcıyı kola kutusuna yerleştirdikleri, etkisini arttırıp, parça tesiri oluşturmak amacıyla kutunun etrafına yüzlerce çivi sarmayı planladıkları açıklandı.

  Bombacıların hedefinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Kasım Çarşamba günü İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Türkiye- İtalya zirvesi için İzmir'de buluştuğu sırada AKP teşkilat binalarından birine saldırı olduğu öğrenildi. Zanlılar Kaya, Güler ve Kuzu, Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgularının ardından Adliye'ye sevk edildi.

  DİYARBAKIR'DAN ARKADAŞLAR

  Gaziemir İlçesi'ndeki Fırat Mahallesi'ndeki eve geçen cuma günü saat 16.00 sıralarında yapılan baskında, Necdet Kaya ile kendisine yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen PTT dağıtım görevlileri 25 yaşındaki Vahit Güler ve 24 yaşındaki İmran Kuzu da yakalandı. Bomba imha uzmanlarının bomba dedektörü köpeklerle evde yaptıkları aramalarda, Necdet Kaya'nın yattığı yatağın altında yaklaşık 500 gram A-4 plastik patlayıcı, bombayı zaman ayarlı olarak hazırlanmak üzere saat ve fünye ele geçirildi.

  KOLA KUTULU BOMBA

  Zanlıların evlerindeki aramada elektrikli fünye ve saatle birlikte ele geçirilen plastik patlayıcının kola kutusuna yerleştirildiği de ortaya çıktı. Necdet Kaya'nın eylemden önce patlayıcının parça tesiri etkisini arttırmak için kutunun etrafına yüzlerce çivi sarmayı planladığı tespit edildi.


  HEDEF AKP BİNALARIYDI İDDİASI

  Bu arada Hava Teknik Okullar Komutanlığı, Ulaştırma Okulu Komutanlığı ile Adnan Menderes Havalimanı'nın yakınındaki evde yakalanan ve saldırı düzenleyeceği yerle ilgili polise bilgi vermediği söylenen Necdet Kaya'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Kasım Çarşamba günü İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Türkiye- İtalya zirvesi için İzmir'de buluştuğu sırada Hakkari'deki gibi burada da AKP binalarına yönelik bir saldırı hazırlığında olduklarının değerlendirildiği öğrenildi.
   



 2. allah bunlara fırsat vermesin
   



 3. amin şekercim
   



 4. allah herkesi korusun