Erdoğan Hrant Dink kararı için ne dedi

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 18 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink davasına ilişkin, "Temyiz, bu karar noktasında çok daha farklı bir kararı verebilir. Şu anda temyize gidecek bir süreç olduğu için bunu da yorumlamamız doğru değil. Ama ben, her şey burada bitmediği için bu noktada temyiz sürecini izlemekte, takip etmekte fayda olduğuna inanıyorum. İnanıyorum ki adalet bu noktada yerini bulur. Burada beklentiler çok çok farklı.

    O beklentilere kısmen katılmak mümkün olduğu gibi geneline katılmam mümkün değil. Örneğin, 32 saatte bu işin failini yakalamış bir hükümetiz biz. Ondan sonrası yargıya ait bir süreçtir. Ama yargıya ait süreç uzamıştır. Hemen hemen 5 yıl oldu bu süreç. Dolayısıyla biz bu süreç içerisinde yargıdan yürütmeye ne intikal etmişse veya yürütmeden ne istenmişse yürütme bunların hepsini yerine getirmiştir.

    Bundan sonra böyle bir şey olacak olursa yine yerine getirmeye devam eder." "Karar içinize sindi mi?" sorusuna Erdoğan, "Az önce de ifade ettiğim gibi kamuoyu vicdanı rahat değil ama faille ilgili verilmiş olan bu ceza, bundan daha başkası olmaz zaten ağırlaştırılmış müebbet hapis, idam olmadığına göre, bundan daha başka ceza verilemez" dedi
     


Similar Threads: Erdoğan Hrant
Forum Başlık Tarih
Haberler Başbakan Erdoğan öğretmen atamalarına açıklık getirdi 10 Şubat 2013
Haberler Erdoğan Tuncel Vefat Etti 17 Eylül 2012
Haberler Erdoğan Tuncel Öldü 17 Eylül 2012
Haberler Başbakan Erdoğan'ın Kıdem Tazminatı Açıklaması 20 Ağustos 2012
Haberler Emine Erdoğan Arakan'da Gözyaşlarını Tutamadı 12 Ağustos 2012