Ercan Saatçi şike sorgusu

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 9 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Ercan Saatçi şike
  Ercan Saatçi neden sorgulandı
  Hürriyet Spor'un yazarı Ercan Saatçi şike soruşturması kapsamında adliyeye çağrıldı. Erman Toroğlu da bir kez daha savcıyla görüştü.

  Spor yazarı Ercan Saatçi, şike soruşturması kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Hakim ve savcıların kullandığı kapıdan adliyeye giriş yapan Ercan Saatçi, herhangi bir açıklama yapmadı.

  Saatçi, futbolda şike soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ile görüşecek.

  Futbol yorumcusu Erman Toroğlu da şu sıralarda şike soruşturması kapsamında Savcı Mehmet Berk'e "mağdur" sıfatıyla ifade veriyor.

  TOROĞLU İKİNCİ KEZ ÇAĞRILDI

  Futbol yorumcusu Erman Toroğlu da bugün ikinci kez soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Berk'e "mağdur" sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

  Gazetecilerin ''Aziz Yıldırım'dan şikayetçi olacak mısınız?'' diye sordukları Toroğlu, ' 'Daha doğmamış çocuğa don biçmeyelim. Bir girelim bakalım, ne diyecekler. Bilmediğim şeye yorum yapamam, daha maça gidiyoruz'' diye karşılık verdi.
    2. Cevap: Ercan Saatçi şike sorgusu

  Erman Toroğlu Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu

  Savcıya ifade verdikten sonra çıkışta habercilerin sorularını yanıtlayan Erman Toroğlu, "Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan şikayetçi olduğunu" söyledi.

  Toroğlu, "Aziz Yıldırım'ın cümlelerini okudular. Ben de ona göre şikayetçi oldum. 'Kampanya başlatacağım' diyor. Buzdolabını ucuz vermek gibi bir kampanya değil, tehlikeli bir kampanya. Bunun sonunda hayati tehlike bile olabilir. Onun için Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldum" diye konuştu.
    3. Cevap: Ercan Saatçi şike sorgusu

  Ercan Saatçi şike açıklaması

  Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından ifadesine başvurulan Saatçi, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şüpheli sıfatıyla ifademi verdim. Savcı bey bilgime başvurmak istediğini söyledi. Telefon konuşmalarında ismimin geçtiği konularla ilgili sorular sordu, sohbet ettik. Bildiğim şeyleri söylememi istedi. Sorgu bitti, sohbetimiz de bitti" diye konuştu.

  "Hangi görüşmelerle ilgili ifade verdiniz?" sorusuna karşılık Saatçi, "Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu ile telefon görüşmeleri... Onları sordu, ben de camianın içinden biri olarak, bir Fenerbahçeli ve bir gazeteci olarak zaten yıllardır görüştüğümü söyledim" dedi.

  Saatçi, "Görüşmelerde bir suç unsuru mu var? Aziz Yıldırım'ın haber yaptırdığı gazeteciler olduğu söyleniyor ve sizin de isminiz geçiyor" sorusunu da şöyle yanıtladı:
  "Öyle bir şey kesinlikle yok. Basında öyle şeyler çıkıyor ama kesinlikle ben Aziz beyin talimatı ya da böyle bir şey kabul etmem. Kimse bana patronum dışında talimat veremez. Ben bunu daha önce de söyledim. Fenerbahçelilik güdüsüyle yaptığım koruma yazıları vardır ama kimsenin talimatıyla yoktur. Zaten öyle bir yazışma da yok, tapelerde de öyle bir şey yok."

  Saatçi, "Mağdur olduğunuz bir nokta da var mı, bu da soruldu mu?" sorusuna karşılık da "Benim mağdur olduğum bir taraf yok. Sadece bir Fenerbahçeli olarak mağdurum ama bu konuda da yargıya yardımcı olmamız gerekiyor" dedi.

  Ercan Saatçi, ifade vermeye avukatsız geldiğini sözlerine ekledi.  kaynak:sabah
   


Similar Threads: Ercan Saatçi
Forum Başlık Tarih
Haberler Servet gidiyor Sercan geliyor 11 Haziran 2010