Ense ve Sırt Kılları için

'Sosyal Konular' forumunda Aderito tarafından 15 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ense ve Sırt Kılları  İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemi olan lazer epilasyon sadece kadın için değil, pek çok erkek için de başvurulacak ilk çare. Özellikle ense ve sırt bölgesindeki kıllardan şikayetçi olan erkeklerin lazer epilasyona yöneldiğinin altını çizen Uzman Dermatolog Dr. Filiz Altıoğlu Çığ, lazer epilasyonun erkeklerde daha etkili olduğunu belirtti.

  Vücutta hiç istenmeyen tüylerin lazer ışığı kullanılarak yok edilmesine dayanan lazer epilasyon, son yılların en çok tercih edilen işlemlerinin başında geliyor. Isı enerjisi ile kıl kökünü tahrip eden ve bir daha çıkmasını önleyebilen yöntemin müdavimleri arasında erkekler ilk sırada yer alıyor.

  Erkeklerin özellikle de sırt ve ense bölgesindeki kıllardan şikayetçi olduğunu vurgulayan Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Uzmanlarından Dr. Filiz Altıoğlu Çığ, genç ve kariyer sahibi erkeklerin bu durumdan rahatsız olduklarını ve çözüm aradıklarını belirtti.

  LAZER EPİLASYON ERKEKLERDE DAHAMI ETKİLİ

  Lazer epilasyonlarında en iyi sonucun açık renk ten ve koyu renk tüyden elde edildiğini söyleyen Dr. Vatansever; "Erkeklerin kıl yapısı kadınlara göre daha farklıdır. Kıl kökleri daha koyu renkli olduğu için lazer epilasyona daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Seans sayısı, uygulama yapılan vücut bölgesi, cilt rengi, kıl rengi, kılın inceliği, kalınlığı ve hormonal faktörlere göre değişse de ortalama 5 ila 8 seans arasında. Oysa erkeklerde rahatlıkla 4-5 seansta memnun edici sonuç alabiliyoruz" dedi.

  Kadınlarınsa yüz, koltuk altı, bikini ve bacak bölgeleri için tercih ettiği lazer epilasyonu, erkekler daha çok ense ve sırt bölgesi için tercih ediyor.

  Uygulamanın mutlaka dermatoloji uzmanları gözetiminde yapılması gerektiğinin altını çizen Dr. Filiz Altıoğlu Çığ, doğru hasta, doğru lazer tipi ve dozu ile kişinin cildinde hiçbir hasar oluşmadan işlemin yapıldığını söyledi.
   
Yükleniyor...