Enerji Tasarrufu Haftası Etkinlikleri

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Sitem tarafından 16 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Enerji Tasarrufu Haftası Etkinlikleri nelerdir
  Enerji ve Tasarruf Haftası ile ilgili Etkinlikler


  Her yıl Ocak ayının ikinci haftası olarak belirlenen Enerji Tasarrufu Haftası etkinlikleri kapsamında Enerjinin Verimli Tüketimi konulu panel düzenlenir.okullarda enerji haftası ile ilgili gazeteler çıkartılır .şiirler hazırlanır komposizyonlar yazılır.anaokullarında haftanın önemi vurgulayan ve çocuklara Enerji Tasarrufu hakkında eğitici faaliyetler yaptırılır.

  Başlıca enerji kaynaklarımız; elektrik, su, güneş, kömür ve petroldür. Bu enerji kaynaklarından elektriği kendimiz üretiyoruz. Güneş ışığından ve sularımızdan doğal enerji olarak yararlanıyoruz.

  Enerjinin gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak için her yıl 11 – 18 Ocak tarihleri arasında Enerji Tasarrufu Haftası kutlanır.

  Enerji Tasarrufu Haftası Etkinlikleri

  Hafta içinde, bütün yurtta enerji tasarrufu ile ilgili toplantı ve açık oturumlar düzenlenir. Radyo ve televizyonda enerji tasarrufunu işleyen programlar yayınlanır. Okullarımızda enerjide tutumlu olmanın önemi anlatılır. Alınması gereken önlemler belirtilir. Öğrenciler arasında enerji tutumu ile ilgili afiş, karikatür, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenir. Bu yarışmalarda derece alanlara ödülleri dağıtılır. Bu çalışmaların amacı, enerjinin iyi kullanımını sağlamaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nis 2014