ender saraç unutkanlığa iyi gelen bitkiler

'Ders notları' forumunda anniccha tarafından 14 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. ender saraç unutkanlığa iyi gelen bitkiler

  Ender Saraç unutkanlık sorunu olanlar için birkaç öneride bulundu.Öncelikle unutkanlık nedir ona bakalım.Unutkanlığın bir çok sebebi vardır. Bunlar; ileri yaşlarda yaşa bağlı olarak, beyin hücrelerinin artık azalmasına veya yaşlanmasına bağlı olabildiği gibi, genç yaşlarda da dejeneratif dediğimiz beyin hücrelerinde bozulmalarla meydana gelen alzheimer gibi hastalıklardan kaynaklanır.

  Ancak basit bir şekilde söylemek gerekirse unutkanlık, hayatımızda hergün rastlayabileceğimiz ve yaşayabileceğimiz durumlardan meydana gelebilir. Bunların en başında stres ve depresyonun unutkanlığa sebep olduğu bilinmektedir. Stres ve depresyonun dışında günümüzde en çok gençlerde görülen, beslenme yetersizliğine bağlı gelişen B12 vitamini alımın yetersiz olması, troid bezinin az çalışması unutkanlık sebepleridir.

  Unutkanlık için kullanılması tavsiye edilen: – Omega 3 balık yağı hapları unutkanlığa iyi geliyor.Soya lesitini iyi geliyormuş.Granülde kullanılabilir kapsül olarak da alımı yapılabilir.Gingo Biloba bitkisi iyi geliyor.Yüksen tansiyonu olanlara önerilmiyor.B12 Vitamini çok önemli.Kullanmamız gerekiyor.50 yaşın üstündekiler ayda 1 B12 nin depo iğnelerinden olabilirler.Sibirya ginsengi kullanılabilir.Baharatlardan kimyon, zerdeçal, köri kullanılması iyi olur.Santraç oynamak, bulmaca çözmek, kelime oyunu oynamak, ingilizce öğrenmek gibi, unutkanlığı önlemek ve beyni çalıştırmak için çok önemlidir.

  Ayrıca hergün 2 fincan adaçayı için.Gündüz içilmesi daha iyi.Adaçayını 4 dk. Kaynamış suda baklatmak yeterli oluyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Mart 2017
Similar Threads: ender saraç
Forum Başlık Tarih
Ders notları Blenderin icadı, el blenderini kim buldu 3 Mart 2011