Ender Saraç cilt çatlağı

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 28 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ender Saraç Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Krem
  Ender Saraç Fravun Karısı Kremi
  Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm


  Ender Saraç cilt çatlaklarının en başlıca nedeni olarak düzensiz şekilde kilo alıp vermekten kaynaklandığını, bu sorunu çözmekten ziyade cildinizin çatlaksız olmasını istiyorsanız bunu korumak zorundasınız, bunun başlıca kuralı ise düzenli ve sağlıklı beslenmekten geçmektedir diyor.Ender Saraç cilt çatlaklarına çözüm formüllerini sizlerle paylaşıyoruz.

  Ender Saraç cilt çatlaklarına çözüm formülü ;

  Hazırlayacağınız firavun karısı kremi için ihtiyacınız olan malzemeler ; 25 gram balmumu ve 25 gram katkısız zeytinyağı. Zeytinyağı ve balmumunu bir kapın içinde benmari usulü kullanarak eritinceye kadar karıştırın. Karışımın sert kalması halinde içerisine bir miktar daha zeytinyağı ilave edilebilir ve karıştırma işlemi karışım akışkan bir hal alana kadar devam edin. Elde ettiğiniz karışımı çatlakların olduğu bölgeye sürün ve 25 ila 30 dakika bekleyip cildinizi ılık su ile iyicene temizleyin.

  Ender Saraç firavun karısı kremine alternatif olarak bir başka bitkisel çözümü de bizlerle paylaşmıştır.

  Cilt çatlakları için bitkisel çözüm için gereken malzemeler ; 1 çay bardağı portakal yağı, 1 çay bardağı kekik yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı, yarım çay bardağı badem yağı ve 4/1 limon suyu. Temin ettiğiniz bütün malzemeleri karıştırın ve çatlakların olduğu bölgeye masaj yaparak sürün. Ortalama 15 ila 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi iyicene temizleyin.