Ender Saraç cilt bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 28 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ender Saraç cilt bakım önerileri,Ender Saraç cilt bakım güzellik formülleri,

  Ender Saraç Cilt Bakımı Reçeteleri
  [​IMG]

  Doğal ürünlerle hazırlanan reçetelere örnekler: Papatya yağı(Her tür cilt tipi için);
  30 gr.Mayıs Papatyası,100ml. Susam yağı,ve 100 ml. Kırmızı kantaron yağı Benmari usulünde 1 saat bekletilir, tülbenten süzülür. Pamuk yardımı ile cilt temizliğinde kullanılır.

  Limon Peelingi (Yağlı Cilt için ); 2 yemek kaşığı ince rendelenmiş limon kabuğu,2 yemek kaşığı yulaf unu ve 6 yemek kaşığı buğday kepeği biraz su ile karıştırılarak lapa haline getirilir. Dairesel hareket ile 2-3 dakika cilde uygulanır, bol ılık su ile yıkanır.

  Örnek reçeteler
  Yeşil çay losyonu (Kuru Cilt); Su bardağı dolusu kaynar suya1 tatlı kaşığı yeşil çay dökülür 10 dakika demlendirilir ve süzülür. 1 yumurta sarısı,1 tatlı kaşığı bal ve10 ml. Gliserin iyice karıştırılır.Çay ile karıştırılıp uygulanır.

  Lavanta suyu ; 50 ml.lavanta destile suyu,2-3 damla nane yağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesi ni bir cam kapta karıştırıp uygulayabilirisiniz.
  Aynısafa losyonu; 50 ml portakal çiçeği,50 ml gülsuyu ve 20 ml aynısafa tentürünü karıştırıp,iyice çalkalayarak kullanabilrisiniz.

  Doğal Maskeler;
  Zencefil Kompresi; 1 bardak zeytin yağı hafifçe ısıtılır,1 yemek kaşığı dolusu zencefil yağa iyice karıştırılır.1-2 saat beklenir. Bu karışımın emdirildiği bezler yüze uygulanır.20 dakika etkilenmesi için bırakılır.

  Salatalık maskesi; Soyulmuş salatalıklardan kesilen 5 kalın dilim mikserde püre haline getirilir,2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı susam yağı,1 yumurta sarısı iyice çırpılarak mikserdeki püreye ilave edilir.Yüz ve dekolteye ince bir tabaka halinde sürülür 45 dakika etki etmesi için bırakılır.

  Ekşimik /çökelek maskesi; 125 gr. Ekşimik, 2 yemek kaşığı dolusu ılık süt ve yarım limonun suyu iyice karıştırılır. 15 dakika uygulanır.

  Doğal Maskeler:

  Avokado Maskesi; Olgun bir avokado kabuksuz olarak çatalla ezilir,yarım tatlı kaşığı bal,1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile iyice karıştırılır.Bu karışıma bir yumurta sarısı eklenir.3 yemek kaşığı dolusu zeytin yağı yavaş yavaş bu karışıma katılır. Yüz dekolte ve boyuna uygulanır,20-30 dakika etkilenmesi için beklenir.

  Havuç Maskesi; 1 yumurta sarısı,yarım tatlı kaşığı zeytin yağ ve bir kaşık dolusu havuç suyu iyice karıştırılır. Olgun ciltler için 20-30 dakika beklenerek etkisi ortaya çıkartılır.

  Yeşil çay maskesi (Olgun cilt için); 1 Bardak demlenmiş yeşil çay 3 yemek kaşığı Badem yağı ve 1 yemek kaşığı Bal ile karıştırılır. Yüze 20 dakika uygulanır.

  Cildi tazelemek için:
  Bal,limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı iyice karıştırılır. 20 dakika beklenir.

  Limon suyu ve 1 yumurta sarısı iyice karıştırılır. 20 dakika cilde sürülerek beklenir.

  Sütte pişirilen 1 elma iyice ezilir ve ılıklaşması beklenir. Cilde uygulandıktan sonra etkisi için 20 dakika beklenmelidir.

  Cildin gözeneklerinin sıkıştırılması

  Ezilmiş taze muşmula yaprağı ile 20 dakika cilde kompres yapın.

  Dilimlenmiş havuç,salatalık ve domates 15-20 dakika süre ile cilde uygulanır.

  Bal cilde sürülerek 20 dakika uygulanır, yüz ılık süt ile yıkanır ve soğuk su ile durulanır.

  Atkuyruğu veya Ceviz yaprağı çayı 10-15 dakikalık kompres olarak cilde uygulanır.
   


Similar Threads: Ender Saraç
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Ender Saraç'tan Selülit tedavisi 28 Mart 2012
Kişisel Bakım Ender Saraç beyaz saç 30 Ağustos 2010
Kişisel Bakım Ender Saraç bitkisel saç bakımı 29 Ağustos 2010
Kişisel Bakım Ender Saraç cilt çatlağı 28 Ağustos 2010
Kişisel Bakım Ender Saraç cilt lekesi 28 Ağustos 2010