En Pahalı Cep Telefonları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Pardus tarafından 11 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. 8. Bang & Olufsen (Samsung) Serene  [​IMG]

  Ürettiği ileri teknoloji ürünü ses sistemleri ile tanınan Danimarkalı bir firma olan Bang & Olufsen'in (Audi, Aston Martin, Bentley gibi markaların araçlarında kullanılan ses sistemlerini dizayn edip üretir aynı zamanda) Güney Koreli üretici Samsung ile işbirliğine giderek ürettiği bir cep telefonu Serene. Tüm açılış ve kapanış işlemlerinin özel bir motor vasıtası ile sağlandığı telefonda, sim kart ve batarya yuvası, vidalar ile sabitlenmiş halde. 1.250 Dolar fiyat biçilen telefon, özellikle Avrupa'da epey ilgi görmüş cihazlardan.

  7. Mobiado Professional EM (wood)

  [​IMG]

  İç donanımı Nokia tarafından üretilen Mobiado Professional EM, aynı zamanda Nokia'nın S40 kullanıcı arayüzünü kullanan bir cihaz. 1.3 Megapiksel kamera, müzik çalar, FM Radyo gibi özellikleri bulunan telefon, tümüyle titanyumdan yapılmış tuş takımı ile dikkat çekiyor. Sadece 200 adet üretilen Mobiado Professional EM'in fiyatı ise 1.900 Dolar.

  6. Gold Edition Nokia 8800 Phone

  [​IMG]

  Nokia'nın kasa tasarımları ile fark yaratan ve ülkemizde de epey ilgi gören telefonlarından olan 8800'ın altın kaplama versiyonu da en pahalılar listesinde. Dış kasası 24 ayar altın kaplama olan cihazın aksesuarlarında da kısmen kaplamalar görebilmek mümkün. SVGA kamera, fm radyo, mp3 çalar gibi özelliklere sahip olan telefon, 180 dakika konuşma süresi sağlayabiliyor. Altın kaplama 8800'ın fiyatı 2.700 Dolar.

  5. Motorola V220 Special Edition

  [​IMG]

  Motorola'nın çok satan modellerinden biri olan V220'nin, 18 ayar altın ile kaplanmış bir versiyonu da bulunuyor. Üzerinde 1.200 adet değerli taş bulunan telefonun, tuşları da 18 karat altından. Özel üretim Motorola V220'nin etiket fiyatı 51.800 Dolar.

  4. Vertu Diamond

  [​IMG]

  Lüks telefon üreticilerinden biri olan Vertu markasını bu listede görmesek olmazdı. Vertu Diamod modeli ile bu listede yer alan firmanın, son derece şık telefonu tümüyle platinyumdan üretilmiş ve değerli taşlar ile süslenmiş. Dünyada sadece 200 adet bulunan cihaza sahip olabilmek için, gözden çıkarılması gereken rakam 88.000 Dolar.

  3. Sony Ericsson Black Diamond

  [​IMG]

  SonyEricsson markasını taşıyan bu telefonun ise fiyatının böylesine yüksek olmasındaki en önemli etken, dış kasasındaki kaplamalar yahut değerli taşlar değil. SonyEricsson'un zamanın mevcut en uç teknolojisini kullanarak ürettiği Black Diamond, ilginç tasarımı ve güçlü donanımı ile dikkat çekiyor. Telefonun 400 Mhz Intel işlemci, Quad-band desteği, Wi-Fi, 2 inçlik dokunmatik ekran, 4 megapiksel kamera, 128 MB dahili hafıza gibi özellikleri bulunuyor. Sony Ericsson Black Diamond'a biçilen fiyat 300.000 Dolar.

  2. Vertu Signature Cobra

  [​IMG]

  Listemizdeki bir başka Vertu telefonu da Signature Cobra. Fransız tasarımcı Boucheron tarafından tasarlanan cihaz, bir armut kesim elmas, bir yuvarlak beyaz elmas, iki zümrüt gözü elmas ve 439 yakut ile kaplanmış. Adeta bir mobil kuyumcuyu andıran telefonun, sadece 8 adet üretilmiş olduğunu da belirtelim. Cihazın bu haline biçilen fiyat 310.000 Dolar. Yakutlardan vazgeçerek bu cihaza sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği bedel ise 115.000 Dolar'a düşüyor.

  1. Goldvish Le million

  [​IMG]

  Guiness Rekortmeni bir telefon Goldvish Le million. 1.000.000 Dolarlık fiyatı ile Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan cihaz, 120 karatlık WS-1 sınıf olarak adlandırılan değerli taşlar ile donatılmış. Özellikle bayanları hayran bırakan tasarımı ile dikkat çeken telefonun, bu fiyatını yüksek bulduysanız bazı taşlardan arındırılmış ve 18 ayar altın kaplanmış modelini gül kurusu, sarı ve beyaz renk seçenekleri ile 25.600 Dolar'a satın alabilmek de mümkün.