En lezzetli meyve suyu nasıl yapılır

'Damak Keyfi' forumunda Ezlem tarafından 19 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. En lezzetli meyve suyu nasıl hazırlanır?,meyve suyu yapımı,lezzetli meyve suyu nasıl yapılır

  Her bütçeye uygun meyve sıkacakları mevcut. Tek yapmanız gereken, hangi meyvenin suyunu içeceğinize karar vermeniz. Çünkü alternatif çok...

  En lezzetli meyve suyu nasıl yapılır
  Çilek, siyah üzüm ve kiraz kokteyli: 100 gram çileği, 1 salkım siyah üzümü, 100 gram kirazı (çekirdekleri çıkarılıyor) katı meyve sıkacağında sırasıyla süzün ve bir kapta iyice karıştırın.

  Domates, portakal ve kereviz sapı kokteyli: Önce orta boy üç domatesi, sonra 1 adet portakal ve 3-4 kereviz sapını sıkın ve karıştırın. Dileyen içine tuz da katabilir.

  Limonata: Bir limon, yarım portakal, üç-beş dal nane. Limon ve portakalı sıkın, nane yapraklarını ve yarım limonu dörde keserek içine atın. Biraz şeker şurubu (aksi halde çok ekşi olabilir), yarım çay bardağı su ve 4–5 tane buz atarak çalkalayın.

  Yeşil elma, limon ve nane kokteyli: Üç adet yeşil elma ve 1 adet limonu katı meyve sıkacağından geçirin. İçine üç-dört dal nane yaprağı ekleyip karıştırın.

  Kavun frozen: İki dilim kavunu rondodan geçirin. 10 buz parçasını küçük parçalar halinde kırın. Kavunla birleştirerek ve içine biraz şeker şurubu katarak tekrar rondodan geçirin.

  en lezzetli meyve suları

  Üzüm, portakal ve limon

  Kavun, elma, siyah üzüm ve limon

  Çilek, siyah üzüm ve kiraz

  Domates, portakal ve kereviz sapı

  Yeşil elma, limon ve nane

  Kavun limon ve nane

  Karpuz, çilek, limon

  Çilek, kiraz ve frambuaz

  Kayısı, kumkat ve şeftali

  Şeftali, nektari ve çilek

  Domates, tuz, karabiber, acı sos ve limon Hindistan cevizi sütü, ananas suyu ve süt.