En İyi İPhone Uygulamaları

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 19 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  En İyi Bedava İPhone Uygulamaları
  App Storedaki iPhone uygulamalarının sayısı 500 bini aştı. Bu kadar çok uygulama arasında en iyi listesi yapmak ise gerçekten zor. Ama bazı uygulamalar yıl boyunca çok işimize yaradı.İşte en çok dikkatimizi çeken 30 iPhone uygulaması.

  Instagram: Farklı fotoğraf filtrelerinin uygulanabildiği bu uygulama ile cep telefonundan çekilen fotoğraflar birer sanat eserine dönüşüyor. Instagramda oluşturduğunuz fotoğrafları Flickr, Facebook, Foursquare veya Twitter üzerinden paylaşabiliyorsunuz (Ücretsiz)

  Microsoft Photosynth: Bu uygulama ile geniş mekanların panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çektiğiniz panoramik fotoğrafları hem Facebook hem de photosynth.net sayfası üzerinden paylaşabilirsiniz. (Ücretsiz)

  Photoshop Express: Oldukça basit bir fotoğraf düzenleyici. Photoshop Express ile düzenlediğiniz fotoğrafları isterseniz e-mail olarak başkalarına gönderebilir, Photoshop.com adresinden açacağınız hesapa yükleyebilir veya Facebookta paylaşabilirsiniz. (Ücretsiz)

  Livestream: Livestream ile iPhoneunuzun kamerasını kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz. Yaptığınız canlı yayını Facebook veya Twitter listenizdeki kişilerle paylaşıp izleyici sayınızı arttırabilirsiniz. (Ücretsiz)

  iMovie: iMovie ile amatör videolarınızı kolayca kısa film haline getirebilirsiniz. (4.99 $)

  Turkcell Seyahat: Bu uygulama ile havaalanı ve sefer numarasına göre uçuş takibi yapabilir, gideceğiniz şehrin bir kaç günlük hava durumunu öğrenebilir, İDO seferlerini sorgulayabilir, THY ve Anadolu Jet uçuşları için online check-in yapabilirsiniz. Eğer Turkcell müşterisi iseniz bu uygulama yardımıyla otobüs ve uçak bileti de alabilirsiniz. (Ücretsiz)

  İBB Trafik: İstanbulun yol durumunu kontrol edebilir ve anlık kamera görüntülerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbuldaki petrol istasyonlarını, İSPARK noktalarını, İDO hatlarını ve yollardaki hız sensörlerini de görebilirsiniz. (Ücretsiz)

  Yandex Haritalar: Yandex ile İstanbul ve Ankara trafiğinden canlı bilgi alabilir, 81 ilin uydu görüntülerine ulaşıp adres sorgulaması yapabilirsiniz. (Ücretsiz)

  iGo Turkey Navigation: Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu navigasyon uygulaması ile Türkiyedeki tüm sokakların bilgisine erişmek mümkün. (29.99 $)

  Nerde Bu Otobüs?: IETT verilerini kullanan bu uygulama ile bineceğiniz hattın otobüslerinin duraklarını, sefer saatlerini ve nerede olduklarını görebilirsiniz

  Tivibu Cep: Tivibu ile 40′a yakın TV kanalını mobil ortamda izlemek mümkün. (Aylık abonelik gerektirmektedir)

  Digiturk Web Tv: Digiturkwebtv spor paketi üyelerine özel olarak geliştirilen bu uygulama ile Türkiye dışında yaşayan iPhone kullanıcıları telefonlarından Lig Tvyi takip edebilirler. (Aylık abonelik gerektirmektedir)

  SoundCloud:Sosyal bir müzik paylaşım sitesi olan SoundCloudın iPhone uygulaması, müzik ve sesleri ücretsiz olarak dinlemeye, yüklemeye ve sosyal ağlarda paylaşmaya izin veriyor. (Ücretsiz)

  SoundHound: Bir müzik eserinin küçük bir bölümünü dinleyerek müziğin kime ait olduğunu, adının ne olduğunu ve hangi albümde yer aldığını söyleyen bir uygulama. (Ücretsiz)

  iTalk: Basit ve kullanışlı bir ses kayıt uygulaması. 3 ayrı seviyede ses kayıt özelliği var. Kaydettiğiniz sesleri e-mail ile paylaşabiliyorsunuz. (Ücretsiz)  Alıntı