En İyi Çocuk Gelişimi Kitapları

'Bebek Bakımı' forumunda anniccha tarafından 8 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. En İyi Çocuk Gelişimi Kitapları Nelerdir?
  En İyi Çocuk Gelişimi Kitapları Hangileridir
  Çocuk Gelişimi Konusunda En İyi Kitaplar

  Bana Seni Anlat Anne
  [​IMG]
  Boyut Yayıncılık
  2003, 320 sayfa
  Fiyatı: 6,90 TL

  Bu küçük anı defteri, size annenizi gözden kaçırdığınız yönleri ile gelecek kuşaklara bırakılacak hoş bir armağan...

  Doç. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’den, daha önce benzerini görmediğiniz bir anı defteri. 365 gün, 365 anı... Küçük anı defterleri annenizin gözden kaçırdığınız yönlerini hatırlatacak. Onları daha çok anlayacak, daha yakından tanıyacaksınız. Sayfalar yazıldıkça annenizin hiç bilmediğiniz yönlerini öğrenecek, birbirinden ilginç sorular sayesinde, onları daha iyi tanıyıp birbirinize yakınlaşacaksınız.


  Bana Seni Anlat Baba
  [​IMG]
  Boyut Yayıncılık
  2003, 320 sayfa
  Fiyatı: 6,90 TL

  Babamız en değerli varlığımızdır. Bu defter sayesinde babanız hakkında her gün bilmediğiniz yeni bir şey öğreneceksiniz. 1 yıl sonunda 365 anı sahibi olacaksınız. Sorduğunuz her soru sizi babanız hakkında yeni bir bilgiye ulaştıracak. Artık onu daha çok anlayacak, ona daha çok yakınlaşacaksınız. Gelecek nesile aktarılacak değerli bir armağan olarak bırakacaksınız.


  Çöp Çocuk
  [​IMG]
  Boyut Yayıncılık
  2003, 240 sayfa
  Fiyatı: 18,90 TL

  Çocuk resimlerinin çocuk nöroloğudan yorumları… Resimlerdeki evrensel figürler yardımıyla çocuk dünyasının ipuçları… Dr. Sabiha Paktuna Keskin, hekimlik hayatı boyunca karşılaştığı, tanıştığı, tedavi ettiği çocukların resimlerini yorumlarken, onların duygu ve düşün dünyalarına ayna tutuyor.

  Çocuk çizgilerini nasıl yorumlamalı? Çocuklar kendi iç dünyalarını çizgilerle mi ifade ediyor? Çocuk dünyasındaki gelişim ve değişimler çizgilerinden izlenebilir mi? Çocukların evrensel figürleri nelerdir?


  Çocuklarla Doğru İletişim
  [​IMG]
  Boyut Yayıncılık
  2005, 112 sayfa
  Fiyatı: 18,90 TL

  Çocuklarla doğru iletişim kurmak aile içi mutluluğun temelidir. "Çocuklarla Doğru İletişim" kitabı mutlu bir yuvaya, mutlu bir çocuğa sahip olmak isteyen anne ve babalar için çok önemli bir başvuru kaynağı...

  Aile ve çocuk arasında köprü oluşturmayı amaçlayan "Çocuklarla Doğru İletişim" kitabı, çocuğun davranış dilini aileye tercüme ediyor, çocuğun anlaşılmasını kolaylaştırırken yanlış anlaşılmasının önüne geçmeye çalışıyor. Aile-çocuk ilişkisinde yılların heba edilmesini önlemeyi misyon edinen kitap, yetişkin davranışlarına da ayna tutmayı ihmal etmiyor.

  Anne İş'te
  [​IMG]
  Boyut Yayıncılık
  2007, 120 sayfa
  Fiyatı: 18,90 TL

  Çalışan anneler ve çocukları için… Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’in tüm bilgi birikimini okuyucularıyla paylaştığı Çöp Çocuk Serisi “Anne İş’te” adlı kitapla devam ediyor.

  Kitap, çalışan annenin çocuğu ile kaliteli zaman geçirebilmesine, ondan ayrı kaldığı zamanları hiç ayrılmamışçasına yaşamasına yardımcı olmaya çalışıyor.

  Büyük bir ustalıkla kaleme alınan “Anne İş’te” çocuklarını tanımak, neyi neden yaptığını anlamak isteyen anne babalar için yanlarından ayıramayacakları bir başvuru kaynağı…