En İyi Cep Telefonu Xperia Arc

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. En İyi Cep Telefonu Markası,En İyi Cep Telefonu Xperia Arc

  Sony Ericsson Xperia Arc En İyi Kameralı Cep Telefonu Seçildi

  Sony Ericsson'un bayrak gemisi Xperia Arc, ergonomik tasarımını bütünleyen Sony Exmor RTM sensörlü 8,1 MP HD kamerası, 8,7 mm'lik ince anatomisi ve 4,2 inçlik büyük ekranı ile EISA 2011, Avrupa'nın En İyi Kameralı Telefonu ödülünü kazandı.

  Xperia Arc; LED flash, HD çekim ve yer etiketleme desteğine ek olarak Android 2.3 sürümünün gücüne güç katan yüksek performanslı 1 Ghz'lik işlemcisiyle Android ekosisteminin en şık ve trendi tasarımlarından birini sunuyor. Xperia Arc, mini HDMI bağlantısı yardımıyla telefonunuzdaki film ve fotoğrafları TV'nizde görüntülemenizi, en popüler oyunları büyük ekrana taşımanızı sağlıyor.

  Xperia Arc, Sony Mobile Bravia Engine ve Reality Display ekran teknolojileri sayesinde dijital dünyanın en eğlenceli multimedya cihazlarından biri olarak Avrupa'nın en prestijli ödülü olan EISA 2011 ödülüne layık görülmüş bulunuyor.

  Sony Ericsson Xperia Mini ise EISA 2011, Avrupa'nın En Çevreci Akıllı Telefonu ödülüne layık görüldü. Xperia Mini'nin ödüle layık görülmesinde Android tabanlı pratik cihazın çevre dostu materyallerden üretilmesi de büyük rol oynadı. Sony Ericsson, Yeşil BT teknolojilerine verdiği önemin bir göstergesi olarak Xperia Mini telefonlarını geri kazanmak için dünyanın en büyük geri dönüşüm şirketlerinden biri olan SIMS Mirec Recycling Solutions ile işbirliği yapıyor.

  Elektrikli ve elektronik cihaz atıklarında uzman firma; kompakt boyutu ve hafifliğiyle kullanıcılarının beğenisini toplayan Xperia Mini'leri en düşük enerji tüketimi ve maliyetlerle geri kazanarak doğal kaynakların korunmasına katkı yapıyor. Xperia Mini, Türkiye'deki kullanıcılarla Ekim ayında buluşacak.
  [​IMG]
  Sony Ericson Xperia Arc başarısına bir yenisini daha ekledi ve Avrupa’nın En İyi Kameralı Telefonu ödülünü aldı.EISA 2011 ödülünü kazanan Xperia Arc, şık tasarımı ve üstün özellikli kamera seçenekleri ile bu ödüle layık görüldü.Telefonun Sony Exmor RTM sensörlü 8,1 MP HD kamerası, 8,7 mm’lik ince anatomisi ve 4,2 inçlik büyük ekranıbu ödülü kazanmasında büyük rol oynadı.Aynı zamanda LED flash, HD çekim ve yer etiketleme desteği de önemli ayrıntılar.En iyi kmaeralı telefon seçilen Xperia Arc, Sony Mobile Bravia Engine ve Reality Display ekran teknolojileri de multimedya konusunda ne kadar iddialı olduğunu açıkça gösteriyor.

  Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanan telefonun donanımı hayli güçlü.Bu modelde tek çekirdekli 1GHz işlemci kullanılmış. 4.2 inçlik SonyEricsson Xperia Arc‘ın ekran çözünürlüğü ise 854×480 piksel.

  Telefonun Özellikleri
  Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi
  1 Ghz’lik işlemcisi

  mini HDMI bağlantısı

  İnce, hafif, güçlü ve ergonomik tasarım. İçe eğimli arka kapak.
  4.2 inçlik widescreen çoklu dokunmatik ekran
  Xperia ARC CMOS sensör ile 720p HD video kaydı
  8.1 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilme özelliği
  2.46X’e kadar akıllı zoom
  LED flash, HD çekim ve yer etiketleme desteği
  Çizilmeye karşı ekran koruma tamponu

  [​IMG]