En iyi antivirüs programları 2012

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 20 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. 2012 En iyi antivirüs programları seçildi.
  AV-Comparatives, son güvenlik yazılımı testinde 20 virüs tarayıcıyı sınadı. 291.388 zararlı örneğinin sınandığı yarışmada, Kaspersky, BitDefender gibi tanınmış güvenlik araçlarının yanında ismini sıkça duymadığımız FortiClient AhnLabs Lite gibi yazılımlar da yer aldı.

  Zararlı algılamada G Data AntiVirus 2012, yüzde 99.7 ile birinci olurken A vira Antivirus Premium 2012 hemen arkasından ikinci sırada yer aldı. Ücretsiz antivirüsler arasında ise en en iyi olma ünvanını Panda Cloud Antivirus aldı.

  Microsoft'un ücretsiz antivirüsü S ecurity Essentials ise yüzde 93.1 algılama oranıyla son sırada yer aldı. Bununla beraber Security Essentials, tesste hiç yanlış alarm vermeyen (virüs olmayan yazılımları virüs olarak algılamayan) tek güvenlik yazılımı oldu.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 2. En iyi antivirüs programı kullanıcının kendisidir.Öyle ne olduğu belirsiz ya da ne olduğu belli olan sitelere dalıp çıkarsanız , önünüze gelen e-postaya tıklarsanız başınız virüsten kurtulmaz.Onun dışında ortalamanın üstünde bir antivirüs işinizi görür ya da işin kolayını yapın gidin bedava bir Linux dağıtımı kurun virüs derdiniz olmasın.Örneğin ubuntu ya da pardus ;)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014