En İyi Akıllı Telefon

'Teknoloji Haberleri' forumunda Aysell tarafından 27 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. En İyi Akıllı Telefonlar
  2012 En İyi Akıllı Telefon hangisi


  En İyi Akıllı Telefonlardan birkaçına örnek olarak aşağıdaki modelleri verebiliriz.

  Nokia N8


  Nokia'nın kendi tarihinde en çok önsipariş alan telefonu olarak lanse ettiği Nokia N8, özellikle 12 megapiksel dahili kamerasıyla dikkat çekiyor. Fotoğraf ve video çekiminde oldukça kaliteli görüntüler elde eden N8, 3.5 inç'lik bir AMOLED ekrana da sahip.

  Üzerinde bulunan HDMI yuvası ile de büyük ekranlarla N8 arasında bağlantı kurulabiliyor. Böylece oyun oynarken veya film izlerken kullanıcılar telefon ekranı yerine büyük ekranlarını tercih edebiliyor.

  Nokia N8'in teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 16 GB

  Kamera: 12 Megapiksel

  Ekranı: 3.5 inç AMOLED

  İşletim Sistemi: Symbian 3

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var

  Batarya Ömrü: Standby konumunda 432 saat


  iPhone 3GS


  8 GBlık hafızasıyla öne çıkan ve Appleın App Storedaki tüm uygulamalarına erişim imkanı veren iPhone 3GS, 3.5 inçlik bir ekrana sahip. WiFi ve Bluetooth desteğiyle gelen ve uygulama kullanımına ve konuşma süresine göre 5 ila 12 saat arasında batarya ömrü olan iPhone 3GS, 3 megapiksel dahili kamera kullanıyor.

  3Gyi kullanan iPhone 3GS, buna rağmen ön yüzünde kamera bulundurmadığı için görüntülü görüşmeye izin vermiyor. Uygulamaların yoğun bir şekilde kullanılmasıyla batarya ömrü hızlıca azalırken, iTunes yazılımı kullanılmaksızın telefonda veri alışverişi yapabilmek ve uygulama indirebilmek mümkün değil.

  iPhone 3GSin teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 8/16 GB

  Kamera: 3 Megapiksel

  Ekranı: 3.5 inç

  İşletim Sistemi: iOS

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var


  iPhone 4


  iPhone 3GSnin aksine bu kez ön yüzünde de kamerayla birlikte gelen iPhone 4le artık görüntülü görüşme de yapabilmek mümkün. 16 ve 32 GBlık modelleriyle kullanıcılara sunulan iPhone 4, 3.5 inçlik bir ekrana sahip. iOS 4 işletim sistemi altında çalışan cihaz, en yeni Apple uygulamalarını da destekliyor. Ancak kullanıcılar için büyük bir problem olan flash desteği, yeni iPhonelarda da bulunmuyor.

  Apple, sadece iPhone 4ün siyah renkli kasaya sahip modelini kullanıcılara sunmuş durumda. Beyaz iPhoneun çıkış tarihini sık sık erteleyen Apple, son olarak beyaz iPhone 4 için 2011 yılının ilk çeyreğini işaret etti. Appleın siyah iPhone 4teki anten problemi ve diğer sorunlarını beyaz iPhoneda gidererek kullanıcılara sunacağı da konuşuluyor.

  iPhone 4ün teknik özellikleri


  Dahili Hafıza: 16/32 GB

  Kamera: 5 Megapiksel

  Ekranı: 3.5 inç

  İşletim Sistemi: iOS 4

  Bluetooth: Var


  Blackberry Torch


  3.2 inçlik ekranıyla dikkat çeken ve BlackBerry serisinin “dokunulmazlığını kaldıran Torch, sürgülü ekranıyla dikkat çekiyor. Standart klavyesinin yanında dokunmatik ekranıyla da kullanılabilen BlackBerry Torchun dahili kamerası ise 5 megapiksel

  BlackBerrye dokunmatik ekrana kavuşturarak kullanıcılarına ikinci bir opsiyon sunan RIM, bir önceki BlackBerrylerde olduğu gibi klasik klavyeye de yer vermeyi tercih etmiş. Bu şekilde BlackBerry kullanıcılarının yeni telefonda sıkıntı çekmemelerini ve diledikleri taktirde kullanıcıların dokunmatik ekranı kullanabilmelerini sağlamış.

  BlackBerry Torchun teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 512 MB

  Kamera: 5 Megapiksel

  Ekranı: 3.2 inç

  İşletim BlackBerry OS

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var

  3G desteği: Var

   
 2. Cevap: En İyi Akıllı Telefon

  Samsung Galaxy S


  Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S, iPhone 4 ile kıyaslandığında çok daha hafif bir yapıda. İnce tasarımının yanında geniş ekranıyla da dikkat çeken Galaxy S’ın 4 inç’lik bir ekranı var. Ön yüzünde de kamera bulunan ve Süper AMOLED ekranıyla öne çıkan Galaxy S, Android işletim sistemi altında çalışıyor.

  Android işletim sistemini kullanan Galaxy S, bu sayede Android uygulamalarını da kullanıcılara sunuyor. Ancak Türkiye’de erişime kapalı olduğu için Google’ın Android uygulama pazarına olan erişim bu telefonlarda mümkün değil. iPhone’un aksine flash içeriğe de erişim kolayca sağlanabiliyor.

  [​IMG]

  Galaxy S’in teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 8 GB

  Kamera: 5 Megapiksel

  Ekranı: 3.5 inç Süper AMOLED ekran

  İşletim Sistemi: Android

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var

  HTC Desire

  [​IMG]

  3.7 inç’lik bir ekrana sahip olan HTC Desire, 5 Megapiksel dahili kamera kullanıyor. Navigasyon için Google Maps’ten faydalanan cihaz, 3 boyutlu haritadan da faydalanıyor. Micro SD kart yuvası sayesinde ise cihazın hafızası artırılabiliyor.

  Android işletim sistemini kullanan telefonlardan biri olan HTC Desire, Android’in tüm olanaklarından kullanıcıların faydalanabilmesini sağlıyor. Dokunmatik ekranı bir hayli hızlı olan ve 480x800 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan HTC Desire, telefonun ekranının hemen altında ortada bulunan yuvarlak butonu da BlackBerry’lerde olduğu gibi fare olarak kullanılabiliyor.

  HTC Desire’ın teknik özellikleri

  Kamera: 5 Megapiksel

  Ekranı: 3.7 inç

  İşletim Sistemi: Android

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var

  Sony Xperia X10

  [​IMG]

  Android altında çalışan Sony Xperia X10, 4 inç’lik ekranıyla öne çıkıyor. Rakibi birçok akıllı telefonun aksine 8 megapiksel dahili kamerayı kullanan cihaz, 1 GB’lık depolama hafızasına sahip.

  Sony Xperia X10’un teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 1 GB

  Kamera: 8 Megapiksel

  Ekranı: 4 inç

  İşletim Sistemi: Android

  Bluetooth: Var


  LG GD880

  [​IMG]

  3.2 inç’lik ekranı ve 5 megapiksel kamerasıyla dikkat çeken LG GD880, 330 MB’lık dahili hafızayı kullanıyor. Hafıza, Micro SD kart yuvası sayesinde artırılabiliyor. Diğer akıllı telefonlara nazaran bir hayli hafif olan GD880, 99 gram ağırlığında

  LG GD880’in teknik özellikleri

  Dahili Hafıza: 330 MB

  Kamera: 5 Megapiksel

  Ekranı: 3.2 inç

  Bluetooth: Var

  3G desteği: Var
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 May 2013