En Hızlı İnternet

'Teknik Yardım' forumunda By RiZeLi tarafından 6 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Henüz 8 Mbps bağlantının ultra lüks sayıldığı Türkiye'ya internet hızlarında hangi ülke kaça katlıyor merak ediyor musunuz?

  Sürekli internetin pahalı ve düşük hızda olduğundan yakınanlara nankör mü diyorsunuz? Bu yazı belki de fikrinizi değiştirmeye yeter. Zira ortalama olarak 2 Mbps gibi hızların kullanıldığı Türkiye'ye, Litvanya ve Rusya bile 11 kat fark atıyor. Ortalama hız olarak 24 Mbps kullanan bu iki ülkeye ise Asyalı çekik gözlü dostlarımız, muhtemelen acıyarak bakıyor. Örneğin Güney Kore'de ortalama bağlantı hızı 42 Mbps.

  Peki Kral Kim?

  ABD mi? Yanlış tahmin. Genişbant pazarının %44'ü fiber optik bağlantı kullanan Japonya, tamı tamına 91 Mbps ortalama bağlantı hızıyla, dünyadaki en süratli internet erişimini sağlıyor. Tanımdaki "ortalama" kelimesine özellikle dikkat etmenizi istiyoruz. Henüz İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde bile 100 Mbps için planlar 2012 yılından başlarken, Japonya'da ortalama bir kullanıcı, birkaç siteyi kendi bilgisayarından host edecek kadar hızlı bağlantı kullanıyor.
    2. Cevap: En Hızlı İnternet

  Eline sağlık Rizeli...Yalnız kaynak göremedim....
    3. Cevap: En Hızlı İnternet

  kaynakk??
    4. Cevap: En Hızlı İnternet

  Yani bu haberi hangi siteden alıntı yaparak buraya koydun...Onu da belirtmelisin...
    5. Cevap: En Hızlı İnternet

  hmm tmm PARDUS abii..
    6. Cevap: En Hızlı İnternet

  pylaşm için saol