En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 10 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Yaz tatili yaklaşıyor... Çocuklar ve gençler için düzenlenen kamplar da onları ağırlamaya hazır.
  Çocuklar ve gençler, yoğun bir eğitim öğretim yılının sonrasında, dinlenme ve eğlenme sürecine giriyor. Ancak bu süreci onlar için verimli değerlendirmek de önemli. Hem enerjilerini doğru yerlere yönlendirmek hem de kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, gelişimleri açısından çok yararlı. Onların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerinin bir yolu da yaz okulları ve kampları.

  Çocuk yaz kampları, çocuğunuzun sosyal, duygusal, yetenek gelişimine yardımcı olabilir. Çocuğunuz aynı zamanda, doğayla iç içe yapılan aktivitelerle, doğa ve çevre bilinci kazanabilecektir.


  Okulların kapanmasına az bir süre kala, çalışan anne - babalar, bu dönemde çocuklarını günlük veya yatılı verebileceği yaz okulları veya yaz kampları ararlar. Yaz kamplarının amacı, sadece yaz tatili boyunca çocuğun meşgul edilmesi, eğlenmesi ve heyecanlı tecrübeler yaşadığı yerler olması değil; aynı zamanda şu dört temel alanda çocukların gelişme kaydetmesinin sağlanmasıdır. Bunlar:

  Sosyal gelişme : Çocukların aynı ortamlarda yaşayarak, birbirlerinden olumlu yönde etkilenerek, arkadaş olmalarına katkı sağlamak.

  Duygusal gelişme : Çocuklara öğretilen becerilerle, sorumluluk duygusu kazanmaları, kendilerine olan cesaret ve özgüveni kazanmalarına yardımcı olurken, hayatları boyunca unutamayacakları derin çocukluk hatıralarının oluşmasına fırsat vermektir.

  Yetenek gelişimi : Spor ya da aktiviteler aracılığıyla yeni beceriler kazandırarak, kendine olan güvenin artmasına ve pekişmesine yardımcı olmak.

  Doğa ve Çevre bilinci kazanması : Doğayla iç içe yapılan aktivitelerle, doğa sevgisi aşılarken, doğanın neden korunması gerektiğini yaparak, yaşayarak öğrenmesine katkıda bulunmaktır.

  Bununla birlikte;


  - Hızlı değişen dünyamızda yaşam şartlarına kolayca uyum sağlayabilecek esnek ve adaptasyon kabiliyeti güçlü bireyler oluşturmak,
  - Kendi kabiliyet ve ilgi alanlarını daha iyi anlamalarını sağlayarak, gelecekteki çalışma alanları ve kariyerleri ile ilgili yapacakları hataları işin başında iken görüp düzeltmek,
  - Onları hem takım içerisinde hem de bireysel olarak çalışabilecek duruma getirmek,
  - Onların paylaşımcı, yaratıcı, maceracı, keşifçi ve araştırmacı ruhlarını bulup geliştirmek,
  - Kendilerine olan cesaretlerini ve öz güvenlerini arttırmak,
  - Liderlik, problem çözme ve kendi başlarına karar verebilme kabiliyetlerini geliştirmek,
  - Sahip oldukları değerlerin (bedensel ve ruhsal) kıymetini anlamalarını sağlamak,
  - Ellerinde bulunan kaynakları en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak,
  yaz kamplarının temel amaçlarını içermektedir.

  Bu amaçları her yaz okulunun veya yaz kampının gerçekleştirmede başarılı olup olamayacağı, yapılan aktivitelerin tesis, malzeme, program, personel, planlama, sağlık ve emniyet yönlerine bakılarak anlaşılabilir. Ana - babalara düşen en önemli sorumluluk, nasıl ki okul seçimlerinde titizlik gösteriliyorsa, yaz kampları da eğitim - öğretim ve gelişim amaçlı olduklarından, aynı önemin verilmesidir.
  Yaz kampları, öğrenmenin, gelişmenin ve yeni arkadaşlar edinmenin
  en eğlenceli yoludur. İnsan kaç defa çocukluğunu yaşar. Çocuklarımıza kendi benliklerini ve yeteneklerini keşfetmede bu fırsatı tanıyalım.

  https://forumdas.net/ne-nerede/ankara-yaz-okullari-25064/#post129480

  https://forumdas.net/ne-nerede/yaz-okullari-istanbul-25063/
    2. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  aaahhh ah bizim zamanımızda yoktu bu yaz kampları şimdiki çocuklar ne şanslı
    3. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  Zorlu eğitim ve öğretimin sonunda fazlasıyla hakediyorlar.En güzeli istekleri doğrultusunda uygun olanı seçmek..
    4. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  Emegine saglik tesekürler Wish.
    5. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  'Dr. Ala Gelişim Merkezi I am Responsible Summer Camp'

  10 ülkenin katılımı(Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Kazakistan, Rusya, Malezya, Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve Belçika) ile 8-18 Temmuz 2010 tarihlerinde Bursa/Keles ve İstanbulda gerçekleştirilecek olan kampımıza 10-12, 13-15, 16-18 yaş aralığındaki gençler katılacaktır. Kamp dili İngilizcedir.
  Uluslararası Liderlik Kampımız, 2 ayrı bölümden oluşur. İlk 7 gün ormanda açık hava etkinlikleriyle geçen kamp son 3 günde yerini Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbulda kültür gezisine bırakır. Böylece Türkiyemizin doğal güzelliklerini mavi ve yeşillerle yaşayan grup tüm kamp boyunca Doktor Ala ELCİRCEVİ koordinasyonunda aldığı kişisel gelişim eğitimlerini pekiştirme şansına sahip olur. Gelecekteki liderliğin temellerini kampta aldıkları eğitimlerle atmaya hazırlanan gençler, kendileri için belirledikleri vizyonlarının ışığında hedeflerini netleştirip sorumluluk bilincine bir adım daha yaklaşır.


  Aktiviteler:
  Paintball Turnuvası, At Safari, ATV ye Binme, Okçuluk, Orienteering, Flying Fox, Trapez Atlama- İp Köprü, Bisiklet Turları, Trekking, Ekip Çalışmaları, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Kampçılık Eğitimleri (Doğada Yön Bulma Teknikleri, Ateş ve Ocak Çeşitleri, Düğüm ve Bağlar, Gece Yürüyüşleri, Teknik İz İşaretleri), Ateş Gecesi Eğlenceleri

  Eğitimler
  Ateş ve ocak kurma, Düğüm ve bağlar, Teknik iz faaliyeti, Yıldızlarla yön bulma, Kişilik tanımlama, Karar Verme becerileri geliştirme, Hafıza güçlendirme, Öğrenme isteğini arttırma, Zaman bilinci, Özgüven, Öz sevgiyi güçlendirme, Yatkınlık alanlarını tespit etme, Liderlik, Vizyon oluşturma

  Yer: Bursa/Keles- İstanbul
  Tarih: 08-18 Temmuz 2010
  Fiyat: 1490 TL(Türkiye'den Katılım)(7 gün kamp+3 gün İstanbul gezisi-Her şey dahil fiyatımızdır.)
  1490TL+Ulaşım (Yurtdışından Katılım)
  Rezervasyon için:

  Dr. Ala Gelişim Merkezi Adres:
  Angora Bulvarı Orun Villaları 2716. Caddesi No:11 Çayyolu/Ankara


  tel: 0312 242 19 88
  www.yazkampim.com - www.yazkampim.com
  Dr. Ala
    6. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  kız kardeşim yeğenimi geçen yaz tiyatro ağırlıklı bir yaz okuluna gönderdi ve o zamana kadar asosyal zannedilen çocuk adeta kendini buldu. hatta yaz okulunun sonunda bir müsamerede de oynadı. gerçekten yaz okulları çok faydalı oluyor.
    7. Cevap: En Güzel karne Hediyesi Yaz Kampları

  niye kimse beni göndermediydi yhaaaaa:(:f20: