En Güzel Bere Modelleri Ve Yapılışları

'El Becerileri' forumunda Wish tarafından 25 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bere yapılışı
  Anlatımlı Bere Yapılışı
  Bere örnekleri anlatımlı


  Derya Baykal Cupcake Bere Yapılışı

  [​IMG]

  Nako Supra Şiş No: 6

  Yapılışı:

  60 ilmek başlanır.4 yüz 2 ters 9 cm. lastik örülür.Lastik bittikten sonra 3'er ilmekte bir arttırılarak 80 ilmeğe çıkartılır ve 12 cm. haroşa örülür.Sonra ilk ilmek örülür.Sıra sonuna kadar 2 ilmek bir alınarak kesilir.Aynı işlem sonraki sırada da yapılır.Kalan ilmeklerin içinden yün geçirilerek büzülür.
    2. Cevap: En Güzel Bere Modelleri Ve Yapılışları

  Örgü Bere Yapışılı

  [​IMG]

  1-)8 zincir çekip ve kapatılır. 3’lü çıkararak üzerine 18 adet trabzan yapılır ve kapatılır. (18 adet trabzanın ilkine 2 defa batılır..)

  (8 adet zincir 1-5 yaş çocukların başı için uygundur, daha büyük çocuğunuza yada kendinize yapmak isterseniz zincir sayısını arttırmanız gerekir..)

  2-) Üçlü trabzan yapılır ve tığın üstüne dolanır.

  3-) İlk yaptığınız trabzanın dibine batarak üstüne alın ve çıkarak kapatın.

  4-)Üstüne aldığınız hali..  5-) Bu şekilde sırayı tamamlanır.

  6-) Sıranın bitmiş hali.

  7-8) Şimdi her örneğin üzerine 2 tane örnek yapılır ve İlkine yine 2’li batırılır. Yine üzerine alıp ilk trbzanın dibinden çıkarılır. İkincisini yapılır ve üzerine alıp alttaki örneğimizin üzerindeki ipliğin içinden alarak kapatılır ve bu şekilde sıra tamamlanır.

  Şapkaya hiç arttırmadan devam edilir.. Artık en baştaki trabzana batırılır. Her örneğin üstündeki ipliğe batarak devam edilir.Çapraz bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Kulak hizasına gelince şapkayı istediğimiz gibi şekillendirin.

  [​IMG]