En Faydalı Spor Hangisi?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 4 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Günümüzde birçok spor dalı var özellikle bayanlar için spor salonlarında yer alan sporlar çok moda açıkcası moda olan herşey alışkanlıkda yapıyor.Peki ya bu sporlar içerisinde hangisi en faydalı olanı hiç merak ettiniz mi?Saatler süren egzersizler yerine birer dakikalık kısa ve sık efor patlamaları kilo vermek için saatler süren yorucu egzersizler yapılması gerektiği sanılmaktadır fakat yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları kilo vermenin o kadar da zor olmadığı kanısına vardılar.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/eniyi-spor-hangisi-44768.jpg]eniyi-spor-hangisi-44768[/IMGALT]

    En faydalı sporun ne olduğunu öğrendiğinizde gerçekten çok şaşıracaksınız emin olabilirsiniz.Amerika'da bir dergide yayınlanan araştırma sonucuna göre, günde fazladan sadece bir dakikalık enerjik aktivite, istenmeyen kiloların atılması için yeterli oluyor.

    Örneğin evinize çıakrken asansör kullanmak yerine merdivenlerden çıkmayı denerseniz bunun etkisini göreceksiniz en kısa zamanda.Ayrıca arabanızı en yakın park yerine park etmektense biraz uzağa park ederseniz bu sayede yürümüş olursunuz ve bu kısa yürüyüşün bile size ve sağlığınıza çok büyük etkisi olacağından emin olabilirisniz.