En Faydalı Spor Aleti

'Sağlık Rehberi' forumunda Masal tarafından 6 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. En Faydalı Spor Aleti Hangisidir


  Alınabilecek En İyi Spor Aletleri


  KOŞU BANTLARI;

  İstediğimiz zaman dışarı çıkamadığımızda, bunun için zaman ayıramayacağımız düşünülerek, kapalı mekânlarda evde ya da spor salonlarında rahatlıkla kullanabileceğimiz, kilo vermek, form tutmak ve kalorilerin daha hızlı yakılmasına yardımcı olarak tasarlanmış oldukça etkili bir cihazdır.

  KONDİSYON BİSİKLETLERİ;

  Günde yarım saatimizi ayırarak zayıflamaya yardımcı olması yanı sıra bacak, basen bel ve karın kaslarının çalışmasında etkili, bölgesel zayıflamaya yardımcı bir kondisyon cihazdır.

  MASAJ ALETLERİ;

  Masajın faydaları saymakla bitmez. Bağışıklık sistemini hızlandırır, kan dolaşımını düzenler, sindirim ve boşaltım sistemine yardımcı olur, ödem ve toksinlerin atılmasını sağlar, vücuttaki yağın yakılmasına yardımcı olur, metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır, kasları gevşetir, uyku düzenine yardımcı olur, stres ve yorgunluğu giderir.

  MEKİK ALETLERİ;

  Mekik çekmek, karın, kalça ve basendeki yağlanmayı engelleyen bir egzersiz biçimidir. Mekik çekmek sağlık problemleri olan kişilerde bazı sıkıntılara yol açabilir. Ancak mekik çekmeye yardımcı olan, belinizi destekleyerek daha kolay hale getiren mekik aletleri bulunmaktadır. Düzenli ve programlı olarak uygulandığında istenilen performansı yakalamak mümkündür. Mekik çekmenin, sırt ve boyun ağrılarını engellediği kanıtlanmıştır.