En Faydalı On Yiyecek

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Merve tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Faydalı On Yiyecek

  En Faydalı Yiyecekler

  Ispanak
  Bu ürün diğerlerinden daha fazla besin vardır. Ispanak demir kaynağı, C, A ve K ve antioksidan vitaminler olan. It rektal kanser, osteoporoz ve artrit karşı korur. Ayrıca Lutein zengin.

  Muz
  Bir muz potasyum hangi kas çalışması için gereklidir ve kan basıncı azaltmak 467 mg içerir. Muz lif kaynağı olan kalp-damar hastalığına karşı korumak vardır. Aynı zamanda ve dolayısıyla mide ekşimesi tedavisinde yararlıdır asitleri nötralize.

  Somon
  Bu zengin omega-3 yağ asitleri bu düşük kolesterol, bazı kanser vücudu korumak, kan pıhtıları önlemek, azaltmak depresyon ve hafıza kaybı önlemek. Nikotinik asit içeriği nedeniyle, somon Alzheimer hastalığı riskini azaltır.

  Sarımsak
  Popüler bir inanç bir sarımsak korkutmak vampirler göre. Bilim adamları "eklendi yaptığı" etkisi "ve bakteri ve virüslerin yok. Sarımsak özgü tat temel yağlar ve phytoncides içeriğini kaynaklanmaktadır.
  Bu soğuk algınlığı tedavisinde vazgeçilmezdir. Kullanımı, mide ve bağırsak kanseri riskini azaltır hazmı artırır ve kardiyovasküler hastalıkları önler.
  Ayrıca anti-inflamatuar etkisi vardır ağrı azalır ve artrit şişmesi. Şeker hastaları için yararlıdır.

  Elma
  Çalışmalar (ve daha az gelen hasta olasılığı vardır bilinen görünümü olanlar bir elma günde yedi sağlıklı olması doğruladı Alzheimer).
  Bu maddeler elma bulunan, kanser hücrelerinin gelişimini durdurmak inanılır anti-inflamatuar etkisi ve midenin çalışmasına yardımcı sahip.
  Vitaminler ve artırmak bağışıklık eser elementler ve kardiyovasküler sisteminin performansını iyileştirmek.

  Çilek
  Sadece aynı zamanda çok yararlı lezzetli değildir. Örneğin için, limon daha fazla C vitamini içerir. Demir içeriği yüksek vücudun bağışıklık artar ve bazı renk ve temel yağlar, kanser gelişimi kışkırtan enzimlerin oluşumu tutun. Çilek olarak orada birçok çinko.

  Havuç
  Bunlar kanser gelişimini engelleyen, ancak beta-karoten içeren deri ve gözlerin olumlu durumu etkiler. A vitamini yağlar daha iyi geçiyoruz. Bu nedenle tavsiye edilir havuç salata bitkisel yağ veya krem ile görmüş olduğu.

  Soya fasulyesi
  It lesitin ve vitaminler olan sinir sistemini güçlendirmek çok C, güçlendirmek içerir ve düşünme yeteneğini geliştirmek.

  Limon
  Limonun suyu suyla karıştırılıp aç karnına içilirse çok büyük şifadır. Kan asidini yok ediyor, bütün kireçleri eritiyor, taşları parçalayıp düşürüyor. Akciğerden balgamı çıkartıyor. Şeker veya tuzla yenilirse zehirdir.

  Nar
  Kan temizleyicidir. Yeşili çok idrar yapar. Ekşisi mideye, iltihaplı hastalıklara faydalı, diyabete ilaçtır. Tatlısı boğaz ve göğüs hastalıklarına iyidir. Ateşli hastalıklara ve her derde iyi gelir. Yemeklerin en güzelidir.


  alıntı