En Faydalı Meyve Hangisidir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 14 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. En Faydalı Meyve Hangisidir
  En Faydalı Meyve Türü Hangisi

  Meyvelerin vitamin değerleri tartışılmaz bir çok meyve çeşidinin bulunduğu güzel bir ülkede yaşıyoruz bu yüzden oldukça şanslıyız hep birlikte öğreniyoruz En Faydalı Meyve Hangisi

  Kayısı:Zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayısıda C vitamini bulunmaz ancak iyi bir demir kaynağıdır.
  en yararlılarını söyleyelim de işiniz kolaylaşsın!

  Papaya:Bizim pek tanımadığımız tropikal bir meyve olan papaya da yüksek miktarda C vitamini karotenoid lif ve potasyum içerir.

  Portakal:C vitamini ve folat içerir. Aynı zamanda sadece suyunu içmek yerine meyveyi de yerseniz içinde bulunan liften de faydalanmış olursunuz.

  Greyfurt:Gene bolca C vitamini karotenoid kolesterol düşüren cinsten lif pektin (bazı ham meyvalarda bulunan jelatinli bir madde) ve pek çok fitokemikal vardır.

  Karpuz:Tam bir C vitamini deposudur. Ayrıca karotenoid (beta-karotenin de üyesi olduğu bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve sarı pigmentler ki hastalıklara karşı etkili oldukları biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düşüktür.