En etkili zayıflama aracı

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 3 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. en etkili zayıflama teknikleri
  en etkili zayıflama araçları
  en etkili zayıflama ilaçları


  [​IMG]

  Etkili bir şekilde kilo vermeniz ve zayıf bir görüntüye bürünmeniz gerekiyor ve bunun hemen olmasını istiyorsanız öncelikle sakin olun ve aşağıdaki seçenekleri okuyun.Fakat baştan söyleyeyim bunları sevmeye bilirsiniz. :f196:

  Kilolarınızdan kurtulun

  Kilo kaybetmek çok çabuk olan bir durum değildir ve bütün hızlı yağ yakıcıların negatif yanları bulunmaktadır. Kilo vermek gerçekten çok güç ister, sakın bir gecede olmasını beklemeyin!.

  Yağlardan kurtulmak, çok büyük sağlık sorunlarına neden olabilir, özellikle de aşağıdaki yöntemlerden birini kullanırsanız.

  Kilo verdirici haplar

  Birkaç ilaç yutun ve yağlarınızın erimesini izleyin. Bu gerçekten çok uzak değildir. Diyet hapları çok iyi çalışır ama yan etkileri de vardır. Çoğu iştahı kaynağında keser, beyinde. Onlar beyninize emir gönderirler. Ama bu emirlerden bazıları iştah açıcı bazıları ise iştah kapatıcıdır.

  Phentermine

  Yiyecek ve Beslenme kurumu tarafından 1959'da onaylanan Phentermine iştah kesici olarak bilinmektedir. Bu ilaç genelde obezite tedavisinde kullanılır. Hastalara iyi bir diyet ve egzersiz uygulamasının yanında verilirse etkili olur. Ama bu ilacın yan etkileri de vardır: Kalp atışını ve kan basıncını yükseltir, uykusuzluğa sebep olur ve çok uzun süre alırsanız, bağımlı olabilirsiniz.

  Orlistat

  Yediğimiz yağın vücutta kalmaması hoş olmaz mıydı? Orlistatın arkasında yatan düşünce budur. Az yağ, az kalori ve umarız ki kilo kaybı demektir. Pankreatik ve yağ sindiren enzimleri durdurarak başarılı olan bir ilaçtır. Yemeklerden önce 3 defa aldığınızda aldığınız yağın %30'unu engellemektedir ve sorunsuz bir şeklide sindirim sisteminden geçmesini sağlar. Yapılan uygulamalar ilacın çok etkili olmadığını göstermektedir. Hastaların yarısında %5 kilo kaybına sebep olmuştur. Ve ilaç bırakılınca kilolar geri alınmıştır.

  Bontril/Phendimetrazine

  Bontril bağımlılık yapan başka bir kilo verdirme ilacıdır. Sadece reçete ile alınabilir ve yakından takip edilmelidir. İştaha saldırı yapan bir ilaçtır. Bağımlılık yapar ve kalp atışını ve kan basıncını arttırır. Çok uzun zaman kullanılırsa sinir sistemini zayıflatır, uykusuzluğa, yorgunluğa ve depresyona sebep olur.

  Hoodia

  Hoodia Afrikadan gelen bir bitkidir. Yüzyıllardır hazımsızlığa ve enfeksiyonlara iyi geldiği için kullanılır. Yapılan bir araştırma iştahı kestiğini de ortaya çıkarmıştır. Ama bu tam olarak kanıtlanamamıştır. Çok fazla hoodia tüketimi karaciğere zarar verebilir.

  Liposuction

  Kilo verecek zamanınız yok mu? Kilo vermenin en hızlı yolu lipsuction'dır. Ameliyat için tıraş olursunuz, sonra uyutularak veya uyutulmadan operasyona girersiniz. Kanula isimli bir vakum vücudunuzdaki yağları çeker. Yağlar vücudunuzdan ayrılır kan damarlarınızdan geçer ve çöpe gider. Operasyondan sonra 4 hafta kompresyon kıyafeti giyiniz. 6 hafta sonra vücudunuz kendini toparlayacaktır. Liposuction düşünüldüğü kadar kolay değildir. Evet yağ kaybına sebep olur ama asıl amacı şekil vermektir. Eğer obezite durumu varsa sadece liposuction yeterli olmayacaktır.

  Gastric bypass

  Midenizi küçültün, daha az yiyin ve çok kilo verin. Bu yöntem sadece çok obez olan insanlar için uygulanabilir. Doktor midenizi zımbalayarak, midenizi küçültür ve böylece alacağınız kalori miktarını azaltır. Cerrahi mücadele zor olabilir. Zımbalanan midede enfeksiyon oluşabilir. Mideniz küçültüldüğü için almanız gereken yiyecek miktarını sindiremeyebilir. Bunun için doktorun çok güçlü vitaminler vermesi gerekmektedir.

  Çok sıkı diyet

  Eğer istek varsa, yolda vardır. Taze sebze yeyin, karbonhidratı kesin, yağ ve şeker tüketmeyin. Böylece kilo verebilirsiniz. Bunun kötü yanları: Yeteri kadar kalori almadığınız için yorgun ve isteksiz olacaksınız. Diyeti bıraktığınız an kiloları geri alacaksınız.

  sağlık ve spor sitesinden alıntıdır...
   
 2. Cevap: En etkili zayıflama aracı

  hani bubun kilo alma aracı yok mu? :)