En Etkileyici Evlenme Teklifleri

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda SümbüL tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. En Etkileyici Evlenme Teklifleri :f40:

  7 unutulmaz filmden 7 unutulmaz evlenme teklifi sahnesi  Omuz Omuza (Stepmom)

  Filmde Luke (Ed Harris) Isabeli (Julia Roberts) sabah öperek uyandırır ve ona bir yüzük kutusu verir. Isabel kutuyu açtığında bir iplik yumağıyla karşı karşıyadır. Luke ipliği onun parmağına geçirir ve konuşmasını yaparken yavaş yavaş yumağı çözmeye başlar. Yumağın sonuna geldiğinde yüzüğü elinden bırakır ve yüzül ipin üstünden kayarak Isabelin parmağına girer. Bu esnada geçen konuşma ise şöyle: “Birbirini gerçekten seven iki kişi, gerçekten birbirlerine bağlanacaklarsa, evliliğin iradeyi yansıtan bir karar olması gerek. Ve bu kararın her gün yaşanması gerek. Olaylar zor olsa, vazgeçmek de istesen; insanın karara bağlı kalması gerek. Bu seçime ve birbirlerini sevmeye Bu bağ bir iplik olsa bile Benimle evlenir misin?

  Sen Uyurken (While You Were Sleeping)

  Chicago metro istasyonunda çalışan bekar Lucy kendini yalnız hissetmekte ve sıcak bir yuva özlemi duymaktadır. Noel zamanı bir gün metro durağında beklerken bir adamın raylara düştüğünü görür ve Peter adındaki bu adamın hayatını kurtarır. Ardından karmaşık bir hikayeyle başlayan romantik ilişkileri keyifli bir evlenme teklifine sahne olur. Peter (Bill Pullman), Lucye (Sandra Bullock) evlenme teklifini şöyle eder: Lucynin oturduğu jeton gişesindeki para yuvasına yüzük koyarak! Lucy öylesine otomatiğe bağlanmış şekilde çalışıyordur ki, sadece para yuvasına bakıp, geçenlere bakmadan rutin bir şekilde jeton vermektedir. Dolayısıyla buraya koyulan bir yüzük onu oldukça şaşkına çevirmiştir. Şaşkınlığının ardından kafasını kaldırır; karşısında Peter ve ailesini görür

  Sınırları Aşmak (Walk The Line)

  Johnny defalarca evlenme teklifi ettiği Junedan bu kez olumlu bir yanıt almak ister. Yine sahneye çıktığı günlerden birinde, tüm izleyicilerin gözü önünde Junea muhteşem sözlerle evlenme teklifi eder: “Sana 40 farklı yolla teklif ettim, şimdi sıra güzel bir cevap vermekte. Benimle evlenir misin? Seni seviyorum June. Sen benim en yakın dostumsun, evlen benimle.

  Aşk Her Yerde (Love Actually)

  Burada Colin Firthün rol aldığı hikayenin teması ise çok etkileyici: aşkın dili yoktur! Firth, Portekizli bir kadın aşık olur ve ikisi de birbirinin dilini bilmeden bir şekilde anlaşırlar. Daha sonra evlenme teklifi etmeye karar verir, Portekize bir bilet alır ve kızın yaşadığı kasabaya gider. Çalıştığı restoranda tüm kasaba halkının önünde yarım yamalak Portekizcesiyle ona evlenme teklifi eder!

  Beni Unutma (Sweet Home Alabama)

  Filmde Andrew Melanieyi karanlık bir yere götürmüştür. Kadın “Neler oluyor, neredeyiz derken birden ışıklar yanar ve yüzlerce yüzükle dolu bir Tiffanys mağazasında olduklarını fark eder. Her taraf parıldayan yüzüklerle doluyken adam ona evlenme teklifi eder ve istediği yüzüğü seçmesini söyler. Bu da farklı ve görkemli bir evlenme teklifi olarak anılabilir

  Aşk Gibi Bir Şey (A Lot Like Love)

  livier ve Emilynin hayatları dönem dönem kesişir, ama tamamen zıttırlar ve beraberken yapamadıkları gibi tamamen de ayrılamazlar. Filmin sonunda Olivier gitarını alır ve Emilyye “Ill be there for you şarkısıyla serenat yapar ki; sanırım bu hayatımda izlediğim en komik serenat sahnesi!

  Kaçak Gelin (Runaway Bride)

  Film, evlenme fobisi olan ama sık sık nişanlanan, her nişan sonrası düğününden koşarak kaçan Maggienin (Julia Roberts) hikayesini anlatıyor. Gazeteci Ike (Richard Gere) bu kaçak gelinin haberini yapmak isterken aralarında büyük bir aşk başlar. Film Maggienin muhteşem evlilik teklifiyle unutulmaz bir sahneye imza atar: “Zor zamanlarımızın olacağını garanti ediyorum. Hatta ikimizin de kaçıp gitmek isteyeceği zamanlar da olacak, biliyorum. Ama eğer benim olmanı istediğimi sana söylemezsem, hayatımın sonuna dek mutsuz olacağımı da garanti ediyorum. Çünkü tüm kalbimle biliyorum ki, sen benim için bir tanesin!