En Çok Taraftar Galatasaray'da!

'Spor Gündemi' forumunda Aysell tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Galatasaray, yüzde 35'lik oranla en çok taraftara sahip kulüp çıktı.
  Türkiye'nin elektronik şans oyunları platformu bilyoner.com, 1 milyon üyesini kapsayan bir araştırmayla "Türkiye'nin Taraftar Haritası"nı çizdi. Türkiye'nin 81 ilinde yapılan araştırmaya göre, Galatasaray yüzde 35'lik dilimle en çok taraftara sahip kulüp çıktı.
  81 ilde yapılan araştırmada, Galatasaray 51, Fenerbahçe 29, Trabzonspor ise 1 ilde taraftar çoğunluğuna sahip takımlar olarak ilk sırayı aldı. 5 büyük ilden İstanbul ve Ankara'da Fenerbahçe taraftarı çoğunluktayken; İzmir, Bursa ve Adana'da Galatasaray taraftarı sayısının daha fazla olduğu görülüyor.

  İstanbul: %36 FB - %34 GS - %21 BJK
  Ankara: %34 FB - %33 GS - %22 BJK
  İzmir: %37 GS - %32 FB - %18 BJK
  Bursa: %34 GS - %28 FB - %20 BJK
  Adana: %39 GS - %24 FB - %20 BJK

  81 ilin çoğunluğunda, birinciliğin Galatasaray ve Fenerbahçe arasında el değiştirdiği, Beşiktaş'ın üçüncü sıradaki yerinin ise birkaç il dışında değişmediği görüldü. Türkiye genelinde hiçbir ilde "En çok taraftarı olan 1. ve 2. kulüp" unvanını ele geçiremeyen Beşiktaş taraftarının en çok olduğu il ise yüzde 25'le Balıkesir çıktı.

  Yapılan araştırma, taraftarların kendi şehirlerinin takımlarına olan ilgisini ortaya koyarak fanatik illeri de belirledi. 4 Büyük takım dışında, araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu.

  [​IMG]
    2. Cevap: En Çok Taraftar Galatasaray'da!

  ' Doğrudur ' :D