En çok kazandıran ilginç meslekler

'Sosyal Konular' forumunda alemşah tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Denizaltı aşçısı

  Avustralya'da kıdemli denizaltı aşçısı yıl da tecrübesi varsa 187 bin doları yılda kazanabilir. Bu rakam neredeyse amiralle aynı. Ortalama 58.806 dolar kazanan aşçıların esas anahtar yıl sonundaki bonuslar, açık deniz ödemeleri, denizaltı hizmetleri derken iyi bir yıllık gelir kazanma şansı kazanıyorlar


  Macau tur operatörü

  Eğer bir zengini Çin'in Macau kentine ziyarete ikna edebilirseniz orada bir casino sokabilirseniz yüksek kazançlı oyunlardan yüzde 1.2'si sizin cebinize girebilir.

  Bir iskambil oyunu olan Bakara oynanırsa yüzde 2.7 komisyon alırken ayda 5 bin dolarda kazanabilirsiniz.


  İnci dalgıcı

  Dalgıçlık tehlikeli işler sınıfına girse de inci bulmak için dalan dalgıçlar günde 1.216 dolar kazanabiliyor açık denizler söz konusu olunca açılış 500 dolardan başlıyor.


  Gaz ve petrol dalgıcı

  En keyifli işler arasında sayılmasa da derin suların iyi kazandıran işlerden Meksika körfezinde dalan dalgıçlar yılda 80 bin dolara kadar kazanabiliyor.


  Usta sommelier (şarap garsonu)

  Üst düzey restoranlarda kalifiye şarap garsonların müşterilerin yemeklerine en uygun olan şarabı seçmesi karşılığında 80 ila 160 bin doları bir yılda kazanıyorlar.

  Bu garsonların kendi müşteri portföyleri de olduğundan transfer imkanı da ağız sulandırıyor.


  Uçak icracısı

  Eğer macerayı ve yüksek riskli işleri seviyorsanız bu iş tam size göre. Uçak başına yüzde 6-10 komisyon alan bu uçağın fiyatına göre de maaşı değişebiliyor.

  Kafatası avcısı

  Hayati tehlikesi yüksek olan işler arasında yer alan bu kol hapishane kaçkınları ve aranan kişileri yeniden aynı sokabilmek 10 bin ila 45 bin dolar arasında para kazanırken yıllık 100 bin dolara kadar kazançları çıkabiliyor.

  Beyaz kedi avcısı

  Düşünüldüğünün aksine sokakta kedi kovalayan insanlar değiller bu avcılar sanal dünyada güvenlik boşluklarını bulmak ve sertifikasız programları belirlemek için 123.900 dolar yıllık gelire sahip olabiliyorlar.


  Dublaj

  Çizgi filmler ve radyo reklamlarını seslendirerek 5 dakika için 325 dolar kazanabilir yıllık 50-80 bin dolar kazabilirsiniz.
    2. Cevap: En çok kazandıran ilginç meslekler

  Beyaz kedi avcısı

  Düşünüldüğünün aksine sokakta kedi kovalayan insanlar değiller bu avcılar sanal dünyada güvenlik boşluklarını bulmak ve sertifikasız programları belirlemek için 123.900 dolar yıllık gelire sahip olabiliyorlar.


  Böyle bir şey olabilirdi ama artık çok geç...
   


Similar Threads: çok kazandıran
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Türkiyede En Çok Kazandıran Meslekler 6 Haziran 2010
Sosyal Konular E-ticarette çok fazla indirim yapmanın zararları nelerdir 26 Nisan 2016
Sosyal Konular Trafikte En Çok Yapılan Hatalar 14 Aralık 2012
Sosyal Konular Trafikte En Çok Kullanılan Levhalar 13 Aralık 2012
Sosyal Konular Evden Çalışanlar Daha Çok Çalışıyor! 12 Aralık 2012