En Çok Elemana İhtiyaç Duyulan İşler

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 17 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu 1. En Çok Eleman İhtiyacı Olan İşler
  En Popüler meslekler, Eleman Alacak Olan İşler

  Select KRM nin verilerine göre işsizliğin oldukça fazla olduğu ülkemizde bazı meslekler varki onlar eleman bulmakta zorluk çekiyor.Yurt dışındaki pek çok firma, IT( Bilgi Teknolojileri) uygulamaları satışı için Türkiyede irtibat ofisi açarak, genellikle de taşerona vererek çalışmayı tercih ediyor. Elektronik güvenlik uzmanlığı, veritabanı yöneticisi ve analisti, e-ticaret, e-learning (öğrenme), tasarım, araştırma-geliştirme, mobil proje uzmanlığı gibi meslekler en çok eleman aranan işler arasında.


  Mali denetimci ve mali analist: En çok talip edilen pozisyonlardan olduğu için. adayların ücret beklentileri çok yüksek. Pozisyonda sirkülasyon fazla.

  Java geliştirici: Java yeni ve sürekli yenilenen bir teknoloji. Bu nedenle Türkiye'de bu alanda uzmanlaşmış deneyimli kişi bulmak zor.

  Yönetici asistanı: Sirkülasyonu en fazla olan pozisyon. Her firmanın kültürüne ve beraber çalışılacak yöneticiye göre profil değişebiliyor.

  İş geliştirme müdürü: Bu pozisyon yeni yapılanma döneminde olan firmalarda talep ediliyor. Her firmada bulunan bir pozisyon olmadığı için eleman bulmak zor.

  Teşkilatlanma sorumlusu: Vakıf yapılarına yönelik bir pozisyon. Türkiye'de sivil toplum kuruluşları kariyer açısından talep edilmiyor, bu pozisyonda çok fazla uzman yok ve ihtiyaç var.

  İngilizce bilen resepsiyonist: Yabancı dil bilen kişiler tercih etmediği için uluslararası firmaların sıkça talep ettiği bir pozisyon.

  Yer bulma ve kiralama uzmanı: Türkiye'de gelişen perakende sektörü ile ortaya çıkan bir pozisyon. Büyük perakende firmaları mağaza yeri bulma, kiralama işlerinden sorumlu olacak kişi arıyor. Henüz uzmanlaşmış aday bulunamıyor.

  Mağaza satış elemanı: Her gün bir yenisi açılan alışveriş merkezlerinde çalışacak yetişmiş, firma kurum kültürünü en iyi şekilde yansıtan, vardiyalı çalışmaya açık mağaza satış elemanı pozisyonu da en fazla aranan pozisyonlardan.
   


Similar Threads: Çok Elemana
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular E-ticarette çok fazla indirim yapmanın zararları nelerdir 26 Nisan 2016
Sosyal Konular Trafikte En Çok Yapılan Hatalar 14 Aralık 2012
Sosyal Konular Trafikte En Çok Kullanılan Levhalar 13 Aralık 2012
Sosyal Konular Evden Çalışanlar Daha Çok Çalışıyor! 12 Aralık 2012
Sosyal Konular En Çok Memur Alan Kurumlar 2013 1 Aralık 2012