Emzirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 1 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bebeğinizi emzirirken dikkat etmeniz gereken birçok önemli ayrıntı vardır sizlere bu konuda oldukça faydalı bilgiler hazırladık.Bebek emziren Annelerin büyük bir dikkatle okuyacaklar ve önerilere uyarak bebeklerini doğru şekilde emzirmenin yollarını öğrenecekler.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/bebek-emzirirken-75890.jpg]bebek-emzirirken-75890[/IMGALT]

  Bebeğinizi Emzirirken Bunlara Dikkat Edin!

  Birincisi ve bebeğinizin sağlığı ve hijyeni için oldukça önemlidir.Bebeğinizi emzirmeden önce ellerinizi bir iki dakika sabun ve ılık su ile yıkayın.Böylece hem bebeğinizi dış etkenlere karşı korumuş olacaksınız hem içiniz rahat edecektir.

  Yeni doğan bebeğinizi ilk haftalarda on dakikada bir emzirmeniz yeterli olacaktır.

  Bebeğinize göğsünüzü vererek 10 dakika emzirdikten sonra diğer göğsünüzü verin yine 10 dakika da bu göğsünüzü emzirin.

  Daha sonraki emzirmede mutlaka bebeğinizin son emdiği göğüsten başlayın.Sütünüzün bol olması ve oluşmasının bebeğinizin emmesine bağlı olduğunu aklınızdan çıkartmayın.İlk günlerd ebebeğiniz çok çabuk yorulabilir ve göğsünüzde uzun süre kalabilir unutmamalısınız ki bebeğiniz doyduğu zaman zaten göğsünüzü bırakacaktır.

  Bebeğinizi emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkartmayı unutmayın.Bebeğinizin gazını çıkarmanın en kolay yolu, midesi omzunuza gelecek şekilde onu kendinize yaslamak ve sırtını hafifçe sıvazlamaktır.