Emre Belözoğlu ve Sinan Engin'e şike sorgusu

'Haberler' forumunda ZORBEY tarafından 2 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Milli Takım ve Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Emre Belözoğlu şike soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne ifade vermeye çağrıldı.

  Diğer taraftan Futbol yorumcusu Sinan Engin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine geldi.

  ANKARAGÜCÜ'NDEN KAAN SÖYLEMEZGİLLER DE EMNİYETE ÇAĞRILDI

  Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezgiller, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çağırıldı. Söylemezgiller'in, bugün ifade vermek için İstanbul'a gideceği belirtildi. Bilindigi gibi Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun bağlı bulunduğu menajerlik şirketinin ortaklarından Ekrem Okumuş tarafından, Kağan Sölmeyezgiller'in cep telefonuna atılan mesaj, geniş bir gündem maddesi oluşturmuştu.

  O mesaj sorulacak

  Ankaragücü ile Fenerbahçe arasında oynan maç öncesinde rakip futbolcu Kaan Söylemezgiller'e gönderdiği iddia edilen mesajla ilgili ifade verecek. .

  Emre Belözoğlu, 13 Mayıs 2011 tarihinde kendisi gibi Ahmet Bulut’un menajerlik şirketine kayıtlı olan Ankaragücü futbolcusu Kaan’a “Oğlum Kağan. Emre Abin ben. Aldırıyorum seni buraya. Sakın zorlamayın he. Kavga ettirme beni başkanla” yazılı bir mesaj attığı iddia edilmişti. Emre’nin mesajı Ekrem Okumuş’un telefonundan gönderdiği belirtiliyor. Okumuş’un aynı gün Emre’nin akrabası olan Volkan Bahçekapılı ile yaptığı görüşmede “Emre yazdı işte onlar var bibiem de” diyerek mesajı kendi telefonundan Emre’nin çektiğini söylemesi yapılan dinlemelere takıldı.

  Göktaş ortaya çıkardı

  Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş “F.Bahçeli Emre, A.Gücülü 3 futbolcuya F.Bahçe-A.Gücü maçından önce mesaj çekti” diyerek iddiarı gündeme getirmişti. Bu sırada Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Kağan Söylemezgiller’e şike teklif edildiğini söylemişti. Menajer Ahmet Bulut’un da ortağı olan Ekrem Okumuş mesaj attığı iddiasını doğrulamış ve ”Olaylardan Emre’nin haberi yok. Bu bir şakaydı” itirafında bulunmuştu.