Empire Craft Online

'Oyun Bölümü' forumunda Aysell tarafından 27 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Empire Craft Online


  Oyun Bilgileri

  Tür : Strateji , RPG
  Server Sayısı : 20
  Grafik : 2 Boyutlu
  Dil : İngilizce

  Oyuna Kayıt: Buradan

  Oyuna Giriş: Buradan


  Oyun Dünyası : Oyun orta çağ denebilcek bir zamanda fantastik bir evrende geçmekte, oyunda 3 ırk var bunlar insanlar,orklar ve cüceler, insanlar özellik bakımında tam bir balans içindeyken orkların yakın saldırıları ve cücelerinse uzaktan saldırıları güçlüdür.


  Oyunun başında ırk random yani gelişigüzel şeçiliyor ama ondan sonra 2. bi servera üye olurken istediğimiz ırkı seçebiliyoruz.


  Quest Sistemi : Görev sistemi oyunun başından itibaren siz gelişene kadar size çok basit, belirli talimatlar veren bir sistemdir.
  Örn : Barracks inşa et vb.


  Ayrıca her talimatı yerine getirdiğinizde size çeşitli ödüller kazandıran bu sistemle oyuna kısa sürede ısınmanız hedeflenmiş.


  Hero Sistemi : Oyunun en iyi özelliklerinden biri oyunda herolar olması ve her birinin farklı yetenekleri olması, bu sisteme rpg oyunlarına alışık olanlar yabancılık çekmeyecektir.


  Hero Özellikleri : Heroların str (güç) , Def (defans) gibi özellikleri var, bu özellikler her heroda farklı ve hero level atladıkça bu özellikler daha da güçleniyor.
  Ayrıca herolar bazı askerlere bonus da kazandırıyor bir hero aldığınızda heronun gücüne göre 1,2 hatta 3 e kadar askere bonus kazandırabiliyor, mesela dwarf bir hero aldığınızda eğer dwarf fighter a bonus kazandırıyorsa o heroya dwarf fighter verdiğinizde o birimin hızı ve saldırı gücü artar. Heroya bonus kazandırdığı askerleri devretmek daha mantıklı olacaktır.


  Güçlü Herolar : Oyunda 4 çeşit hero gücü var ;


  1. Siyah Herolar : Bu herolar oyunun başında çıkan en basit herolardır, bonus kazandırdıkları asker sayısı 1dir ve yetenekleri pek iyi değildir.


  2. Yeşil Herolar : Bir üst kademe olan yeşil heroların 2 asker bonusları varken yetenekleri de siyah herolara göre daha iyidir.


  3.Mavi Herolar : 3. seviyedeki mavi herolar oyunda çıkma ihtimali zor ama mor herolara göre daha kolay olan herolardır asker bonusları 3 ve özellikleri oldukça gelişmiştir.


  4. Mor Herolar: Oyundaki en güçlü herolar mor herolardır, güçleri ve bonusları tüm herolardan fazladır, çıkması çok zor olduğu ve çıkması için elmas harcanması gerektiği için pek çok kişide yoktur.


  Eşyalar :Oyunu diğer oyunlardan ayıran bir başka özellik ise elbetteki eşyalar, oyunda heroları zırh,silah,ayakakbı vb eşyalarla donatırken ayrıca şehrimizin gelişmesi içinde eşyaları kullanabiliyoruz. Şöyleki bir şehrin aynı anda max inşa sayısı 2 iken biz bunu eşyalarla 3 e çıkartabiliyoruz ve saldırılarla defansları %10 civarı arttırabiliyoruz ve kendi şehrimizi koruma altına alabiliyoruz. Eşya özellikleri saymakla bitmez başlarda eşyalar questlerden gelirken sonraları oyunda para ile alınan elmas harcayarak almamız gerekiyor bu yüzden eşya alımında oldukça dikkatli davranın.


  Elmas : Kısaca oyunun platinum sistemi denebilir, elmas almak için para harcamalı ve elmasları çok akıllıca kullanmalısınız yoksa elmasları boşa harcamış olursunuz.


  Başlarda görevlerden yaklaşık 150 kadar elmas toplayabiliyoruz ve bunları çok akıllıca kullanmamız lazım yoksa elmaslar noldu diyemeden 0 elmasla kalabiliriz

  Oyunda ipuçları ;

  Oyunda gelişmenin çeşitli yolları var bu yollardan en iyisi tabii ki quest'i takip etmek, questteki görevleri yaparak hem gelişmiş hem de ödül kazanmış olursunuz, asıl oyun quest görevleri artık yapılamıyacak düzeye geldimi ve newbie protection yani acemi korumasından çıktığınızda başlıyor.

  *Madenleri Kaçırmayın : Başlarda questte ilerledikten ve belirli sayıda asker yaptıktan sonra hemen etraftaki madenleri ele geçirmeye bakın, etraftaki madenleri ele geçirerek kolay yoldan hammadde kazanabilir ve gelişebilirsiniz.


  Maden size ne kadar yakınsa ondan o kadar fazla hammadde alırsınız.
  Ayrıca madenlerin seviyelerini yükselterek onlardan aldığınız geliri arttırabilirsiniz.


  *Espionage Center'ı en az seviye 5 yapın : Espionage center'ın seviyesini yükselterek hem daha fazla casus atabilir hem de size gelen çasusları daha etkin bir şekilde yakalayabilirsiniz.
  Oyunda korumadan çıktıktan sonra asker sayınız fazla olmalı korumadan çıktıktan sonra hemen etraftaki şehirlere casus atın ve az askeri olan hammaddesi fazla olanları raid ile yağmyalayın.


  Bunu yaparak hem diğer şehirlerin gelişmesinin önüne geçmiş hem de kendiniz daha hızlı bir şekilde gelişmiş olursunuz.


  *Herolara Level Atlattırın : Herolarınızı güçlendirerek heronunuzun altındaki askerlerin defans ve saldırılarınıda güçlendirmiş olursunuz, herolarınızla korumadan çıkmadanda savaş yapabilirsiniz.
  Bunun için world mapden devil,merman ya da harpy üniteleriyle çarpışmanız gerekiyor başlarda yakındaki düşmanlarla çarpışın, düşman ne kadar uzaksa o kadar güçlü oluyor.


  *World Map te Dark Knightlara saldırın : World Map te birçok ünite var, bu ünitelerden en güçlü ve tabii ki en çok ödül vereni ise dark knightlar, genelde oyunda bonus veren sandıklarda bu ünitelerden çıkıyor.
  Oyunda iyi bir askeri birlik yaptıktan sonra hep uzaktaki dark knightlara saldırın bu size daha çok bonus verecek ve herolarınızı daha da güçlendirecektir .  [​IMG]