Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 3 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Emo 1moda 1müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu olarak anlatabiliriz.Emo olmak genellikle mutsuzluk depresiflik olarak adlandırılır.içinde hissettiğin acıyı cesurca dışa vurmandır.

  En popüler 5 emo

  1-cute is what we aim for
  2-avengeld sevenfold
  3-the early november
  4-hellogoodbye
  5-quietdrive

  Öncülerinden my chemical romance`yi örnek verebiliriz.

  *disco değil retro olmak,

  *2 el kıyafetler

  *eskimiş yırtık converseler

  *kızlarda kendilerinin kestiği ve boyadığı kısa saçlar (yada renkli.kırmızı,mor,yeşil vs. akla ne gelirse)ve yataktan yeni çıktım modundaki saçlar,

  *günlük..en emoların en önemli kişisel şeyi,içine yazdıkları şiirlerini yaşadıklarını dier emo arkadaşlarıyla paylaşırlar

  *siyah oje(yıpranmış)

  *emo kızları genellikle pop kültürüne baş kaldırır.

  -emo kızları nlerden nefret eder:

  justin timberlake,avril lavigne,konserlere para verip girmek,kendilerini kısıtlamaya çalışan erkek arkadaş,piercing!lerine laf eden aile
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ara 2012
 2. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  1. Türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardır.

  hihihihi süfe nahn her bh süfe e ama o arkdaki çnta pempe pempe zrtmış hihihihi

  ne jkı yaaa ajko ne dio o hatun

  oii fasla tabdım<3

  ayhhh çoqhh dadnu ben öpebilirmiim 1 kere

  aaaaaaaaaaa tacıı tanıommbı yerdenn askıma ben heduee ettım jok yakısıyo bebeımeee mj*** sfym senıı emojukummmmm


  2. Saçlarını genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar. Arkada kalan kısımları ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karıştırırlar. Bu absürd görünüm, "şekil"den ziyade yüzlerini kapatmak içindir.

  3. Yüzlerinin gözüken kısımlarına bol miktarda (paralarının yettiği kadarıyla) piercing yaptırırlar. Ne kadar piercingleri varsa o kadar "havalı"dırlar.

  4. Yüzlerinin gözüken kısmında "aptal" bir ifade vardır. Bu gerçek bir "loser" gibi görünme isteğinin mantığını hala çözemedim şahsen.

  5. Mümkün olduğu kadar "görünmeyen" yerlerine dövme yaptırırlar. Dövmeye asla "dövme" demezler. Kesinlikle "tatoo" derler. Bu onların "cool" olma anlayışıdır. Görünmeyen yerlerine yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinin görmesini engellemektir.

  6. Hep marka şeyler giymeye çalışırlar ama alışveriş yaptıkları yerler de bellidir. Converse ve Vans en kıymetli markalarıdır. Nasıl "kel" bir emo olmazsa en az 5 Converse'i olmayan bir emo da olamaz.

  7. Takıldıkları 2 yer vardır: İstiklal Caddesindeki İş Bankası'nın önü ve Kadıköy'deki Rexx Sineması'nın önü. Bütün günlerini burda ayakta dikilerek (!) ve sağa sola bakarak geçrirler. Aynı bir güvercin gibi.

  8. Kızları da erkekleri de biseksüeldir. Onlar için cinsiyetin fazla bir anlamı yoktur.

  9. Bazı emo kızlarda metalci erkek tavlama güdüsü gelişmiştir. Bu kısım uzun saç fetişidir.

  10. Dinledikleri şeyler başta H.I.M. olmak üzere, Anathema, Katatonia'nın yeni albümleri, Bullet For My Valentine, On Thorns I Lay, Falling Down Boy (!), Placebo gibi "duygusal çöküş" temalı gruplardır.

  11. Her emo kız mutlaka gay birine aşık olduğunu zanneder. Ör: Ville Vallo.

  12. Damalı pantolon, damalı gömlek, damalı bileklik, kısaca damalı herşey ilgi alanlarına girer ve bunları üstlerine giyerler. Mümkün olduğunca kırmızı-siyah-mor renkleri tercih ederler. Bunların hepsi aynı boyda (1.60), aynı kiloda (50), aynı saç şekline sahip (face-off), aynı ayakkabılar, aynı pantolonlar ve aynı gömlekler giyen, aynı bileklikleri takan, kısaca tamamen aynı insanlardır. Sözde karakterlerine kadar. bu yüzden emo avlamak çok kolaydır. Çok azdıysanız ve yapacak başka birşeyiniz yoksa yoldan geçen bi emo kızından sigara isteyerek bunu yapabilirsiniz. (Zira onlar birini kafalamak için hep bu yolu kullanırlar)

  13. Bira içmek onlar için marifettir. 1 kutu alkolsüz (!) biradan sonra yamulurlar. Hiç olmazsa yamulmuş numarası yaparlar ki etrafındaki erkekler ya da kızlar bunları daha kolay yiyebilsin. Yaptıkları bütün saçmalıkları alkolün üzerine atabilirler böylece.

  14. Zararlı maddeler kullanmak onlar için marifettir. Çünkü bu tip şeyler, bulunması çok zor birşeydir onlara göre.Buldukları şeyi de hazine gibi saklar, çok iyi bir halt yiyormuş gibi bunu yaptıktan sonra da "ben bilmemne içtim" diye bağırırarak dolaşırlar.

  15. Kendilerinin dejenere olmadığını, böyle olmanın onların varoluşlarında olduğunu söylerler.

  16. Metal kültürüyle punk çöplüğü arasında sıkışmış garibanlardır. Sağlam metal gruplarının melankolik parçalarını duyup onları da emo gruplar zannederler . Bu yüzden midir bilinmez, daha çok metalcilere yakın yerlerde takılırlar.

  17. Kısaca punk'ların uzatılmış halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalım mantığının ürünüdürler.

  18. Bu tarzı çıkaran insan olarak Ville Vallo'yu gösterebiliriz. Fakat emoların bile yeni nesili pek tanımamaktır zat-ı muhteremi =)

  19. Genellikle intihara meyillidirler. Öyle olmasalar bile "emo" yasaları gereği öyleymiş gibi davranırlar.

  20. Fotoğraf çekerken beli başlı 3 pozları vardır. Birincisi işaret parmaklarını ve orta parmaklarını uztıp, diğerlerini bükerek kafalarına dayarlar. İkincisi ellerine fotoğraf makinesini alarak kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. Böylece kafaları karikatürlerdeki gibi kocaman çıkar gövdelerine göre. Komik olmaya çalıştıklarını düşünüyorum bu davranışla da.. Üçüncüsü ise artık klasikleşen şaşırma pozudur. Birşeye şaşırmış gibi yaparak tek ellerini açık olan ağızlarına kaparlar. Bu 3 poz şekli de emo olmanın altın kuralları arasındadır. Böyle pozları olmayan bir şahıs kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.

  -Alıntı-
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Tem 2009
 3. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  Bence tamamen saçma...
  Emo oLmak bir tür kendini kaybetmiş vede ne yaptığını farkında oLmayan kendini bişey zanneden bi kaç tip...
  Hatta bu adamLara attığım bi kaç diss'im var vede bu adamLara ettiğim küfürLerin sonu yok !!
  En nefret ettiğim tipLerdir...
  Kardeşim adma gibi söLiyim emo oLucağına git MeTaLci oL punk'cı oL git Rock dinLe daha iyidir..
  Aman rapci oLma böyLe kendini rapci sanan tipLer zaten piyasada fazLa bide emoLar akın ederse iyice garip oLcak iş....
  Ben metaL da dinLerim alasını..
  Rap'de dinLerim alasını...

  Edit : Türkçenin içine ederLer..

  =)) biraz sert bi eleştiri oLduysa yorumum editLene biLir ama bu tipler birer kendini doLu sanan boş tipler vede birer fazLaLıkLar.. eminim insan oLsalar topLum barınırLar..
   
 4. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  SeyhSulh kesinlikle sana katılıyorum. Bu tipler genelde kimliğini bulamamış kişilerdir. Hiçbir şekilde hayata dair bir görüşleri yoktur. Genel kültür anlamında çok zayıflar. Çoğu popüler kültür ağına yakalanmış, sırf özentilikten emo takılan kişilerdir. Ama şu da bir gerçek ki her ne kadar bu tipleri sevmesem de oyuncak bebek olarak odama koyabilirim. Bu kadar boş şeyler ancak buna yarar :)
   
 5. rwA

  rwA

  Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  seyhsulh aynı fikirdeyis...garipler
   
 6. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  Yüzlerce neden olabilir...Biz farklı olmayı farklı algıladığımız ve bazı şeyleri tam oturtamadığımız ve tabi özenti sarhoşu olduğumuz için bu durumlardayız.
   
 7. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  doqru çok qarip kişilikler ama dilek abla bişe dicem okumadan koydun qaliba diye düşündüm ben çünkü absürt olan bi kaç bişey qördüm o yüsden bunu söleme qereqi duydum daha qeçen qün forum kurallarını okudum böyle şeyler forumda yasak deqil mi?..:f20::f20: yanlış anlama sadece öle sanıodum o yüzden söliyim dedim..!
   
 8. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  Artık onları nereye baksanız görüyorsunuz...Dısarı çıktığımda bakıorum herkes öyle.. :f84: bu gençlik nereye gidiyor.? :(
   
 9. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  Bildiğim ne kadar ezik lolll varsa emodur..Test ettim yani...
   
 10. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  asLında emo abartı oLmasa daha hoş oLacaktır ..
  insan dışı deyiller .. tarz dışılar sadece..
  üsdelik emo olmanın ayrıcalığı _ hiç birşey bilmemelerinden kaynaklanıyor..
  kimse sevmek zorunda deyil..
  ama abartı olmasa konuşma tarzlarını değiştirseler daha güzel birşey çıkabLir ortaya ama zaten emo culuq budur deyişsede emo olmaz xD :D
   
 11. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  Emo Emo Emo :S bi sözemedim bunLarı
   
 12. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  gercekten cok ilgincler neden böleler anlamadim türkce varken...
   
 13. Cevap: Emo nedir ? Neleri sever nelerden nefret ederler?

  ben Heavy Metalciyim ama öyle Emolar gibi insanlara küfür etmiyorum.hayatta sigara ve alkol kullanmam.intihar düşüncelerim hiç bir zaman olmamıştır.hayattan zevk alan bir insanım.derslerime çok önem veren sınıfta ve okulda başarılı bir kızım.asla Türkçe yerine kendime başka bir dil çıkarıpta dilimi kirletmem.Emolar zaten çok abarttı bazı şeyleri.tamam emo olun olmayın demiyoruz.ama insanları yaşam biçimine saygı duyun.piercing için aileden nefret etmek hayatımda duyduğum en saçma şey.zaten havalı olmaktan nefret ederim.emolar herşeye karışır.insanların yaşam biçimleriyle,özel hayatlarıyla dalga geçerler.bu benim başıma gelmişti.eski okulumda 5 kişilik bir emo grubu vardı.benimle ve herkesle dalga geçer,okul çıkışında sürekli alkol ve sigara alırlardı.onlardan hiç hoşlanmıyorum. Saygılarımla...