Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Sibel tarafından 5 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Emo Makyajı Nasıl Yapılır
  Emo makyajı
  Emo makyajı nasıl yapılmalıdır
  Emo makyajı yapma


  [​IMG]
  Makyajda da sanatta olduğu gibi “chiaroscuro olarak adlandırılen ışık ve gölge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekir: Açık renkler ışık verir ve hacim kazandırır, koyu renkler gölge yapar ve hacmi küçültür. “Chiaroscuro ışık ve gölge tekniğini makyaja uyguladığımızda, açık renkler, yüzümüzdeki dar alanları geniş göstermek, çökük ve koyu bölümlerini yumuşatmak için; koyu renkler ise, çok geniş bölümleri daraltmak, uzun bölümleri kısa göstermek için kullanılır. İki ayrı renk yan yana geldiğinde çarpıcı bir zıtlık ortaya çıkar. Buna kontrast denir.

  Makyajdaki temel prensip, bu kontrastlardan yararlanarak yüzdeki kusurları düzeltmektir. Örneğin, burnunuza uyguladığınız rengin daha koyusunu burun ucuna ve burun kanatlarına uyguladığınızda burnunuz normalden daha kısa ve ince görünecektir. Aynı yoğunlukta ama aynı olmayan iki rengi yan yana koyarsak, parlak olan renk her zaman daha açık görünür. Aynı koyuluktaki mavi ile sarıyı yan yana koyduğumuzda mavinin daha koyu görünmesi gibi.

  Siyah ve beyaz, ışık ve tonun en güçlü kontrastını yaratan iki renktir. Siyah, koyu ve tonludur. Saf ve duru bir rengin yanında daha parlak görünür. Diğer yandan beyaz, şeffaf ve durudur. Tüm renkler beyazın yanında koyu görünür. Siyah, karıştırıldığı rengi kasvetli yapar ve parlaklığını azaltır; beyaz ise canlandırır.
  Kontrast sadece açık ve koyu veya sıcak ve soğuk renklerin bir araya gelmesiyle oluşmaz. Tamamlayıcı kontrastlar da vardır. Bunlar bir araya gelince birbirlerini takviye eden renklerdir. Birbirleriyle karışınca ise, yok olup gri-kahve bir renk alırlar. Tamamlayıcı kontrastlar, özellikle göz makyajında gölgeyi nötralize etmek ve göz rengini ortaya çıkarmak için sıkça kullanılır. Kahve-turuncu, mor-pembe göz farı uygulamaları gibi.

  Hızlı makyaj yaparken :

  Ten
  Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün.
  Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı (concealer) kullanın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı. Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin.
  Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin.
  Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

  Göz
  Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün. Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.
  Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.
  Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

  Dudak
  Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin.
  Fırça ile rujunuzu sürün. Dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekleyin.
   
 2. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  Şu karşı cinsiyetin işine aklım bir türlü ermerdi gitti. Bırakın doğal güzelliğiniz yeter de artar bile :f40: Güzellik uğruna girmeyeceğiniz tarz yok
   
 3. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  uyuss heryerde uyussdur demiştim..:)Hemen karşı cinse çektin hatırlatırım erkek emolarda var ve onlarda makyaj yapıyo:f63:
   
 4. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  bu işler boş işler ne biçim bir tarz dır bu emo
   
 5. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  Bizden uzak size yakın olsun o cinsler. :))
   
 6. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  emin ol o cinsler seninn uyuslugundan yanına gelmezler zaten:)
   
 7. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  :f30: Bilemiyoruz artık uyusmusun emomusun :f40:
   
 8. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?

  Siz uyuslar varsınız ya benim yanımda ne işleri var
   
 9. Cevap: Emo Makyajı Nasıl Yapılır?


  Karar ve blue sende. Bi uyusun türü yaptın bi emonun çeşidi. Hangi kategoride olduğumu şaşıracam şimdi.:f73: Uyusluğa bulaşıcı dedin tamam dedik. Emolukta bulaşıcı oluverir mazallah :f30:
   
Yükleniyor...