Emma Bunton Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 21 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Emma Bunton Kimdir, Resimleri

  Emma Bunton Hayatı, Fotoğrafları


  1976 doğumlu Emma Lee Bunton, 1994 senesinde İngiliz bayan pop grubu “ Spice Girls ”e katılarak profesyonel müzik yaşantısına başladı. Sarı saçları ve grubun en küçük üyesi olması sebebiyle ‘Baby Spice’ olarak anılan Bunton, Spice Girls ile beraber “Spice”(1996), “Spiceworld”(1997) ve “Forever”(2000) albümlerinde yer aldı. Grup, ilk single “Wannabe” ile İngiltere, Kanada, Amerika ve daha birçok ülkede listelerde 1 numara olurken, Spice Girls 2000 yılında yeni parçalar hazırlamayı bıraktı.

  1999 senesinde Tin Tin Out grubuyla “What I Am” adlı single’da yer alan Emma Bunton, bu single ile İngiltere listelerinde 1 numara oldu. 2001 senesinde ise “A Girl Like Me” adlı ilk solo albümünü çıkardı ve bu albümle İngiltere listelerinde 4 numara oldu. Virgin Records etiketiyle yayınlanan albümden çıkan ilk single “What Took You So Long” ile listelerde iki hafta boyunca 1 numarada kalan sanatçı, albümden ayrıca “Take My Breath Away” ve “We’re Not Gonna Sleep Tonight” adlı single’ları da piyasaya sürdü.

  Emma Bunton, ikinci solo albümünün hazırlıkları sırasında Virgin Records ile olan ilişkisini bitirerek, eski grubu Spice Girls’ün menajeri Simon Fuller’ın şirketi 19 Management ile anlaşmaya vardı. 2001 senesinde “Yes You Can” adlı filmde rol alan Bunton, 2003 senesinde “Free Me” adlı single’ı yayınladı. İngiltere listelerinde 5 numara olan single’ın ardından “Maybe” adlı single’ı piyasaya süren sanatçı, bu single’la listelerde 6 numaradaydı. 2004 Mart ayında “Free Me” adlı 2. solo albümünü sevenlerine ulaştıran Baby Spice, bu albümle listelerde 7 numara oldu. Sound olarak 1960’ları anımsatan albümden çıkan 3. single ise “I’ll Be There” olurken, “Maybe” ve “Free Me” parçalarının dans versiyonları Amerika dans listelerine girmeyi başardı.

  2005 yılında “Chocolat” adlı filmle aktrisliğe devam eden Emma Bunton, 2006 senesinde de BBC’nin hazırladığı televizyon programı “Strictly Come Dancing”de yer aldı. 4 Aralık 2006 tarihinde “ Life In Mono” adlı 3. solo albümünü piyasaya sürecek olan Bunton, bu albümden çıkarttığı ilk single “Downtown” ile İngiltere listelerinde 3 numara oldu. 1964 Petula Clark parçası “Downtown”ı baştan yorumlayarak albüme katan sanatçı,
  ayrıca albümde 1990’ların trip hop grubu Mono’nun “Life In Mono” adlı parçasını da baştan yorumladı.


  alıntı


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   


Yükleniyor...